A baloldal brüsszeli tevékenységét vizsgálja az Országgyűlés bizottsága
Deutsch Tamás fideszes európai parlamenti (EP-) képviselő A baloldal brüsszeli politikai akciói a magyar érdekkel szemben címmel benyújtott kezdeményezésére az Országgyűlés európai ügyek bizottsága szerdai ülésén öt igen szavazattal, két nem ellenében elfogadta, hogy vizsgálatot folytasson az ügyben.Deutsch Tamás a bizottsági ülésen kijelentette: a 2019 és 2024 közötti európai parlamenti ciklusban „a magyar dollárbaloldal pártjai minden energiájukat” azért mozgósították, hogy ártsanak a hazájuknak. A kormánypárti politikus úgy fogalmazott, a baloldali képviselők „áskálódtak, nehézséget okoztak honfitársaiknak”; akadályozták, hogy Magyarország megkapja az uniós forrásokat.
Deutsch Tamás azt mondta, hogy a dollárbaloldal képviselői meg akarták akadályozni, hogy Magyarország több forrást kapjon az Európai Uniótól a 2020-ban elfogadott hét éves költségvetési ciklusban. Ez a tervük kudarcba fulladt, Orbán Viktor miniszterelnök fellépésének eredményeként Magyarország 2,5 milliárd euróval több forrást kapott- emelte ki.
Ezek után a dollárbaloldal azt a célt tűzte ki maga elé, hogy Magyarország ne jusson hozzá a forrásokhoz – folytatta a politikus. Kifejtette, hogy a Magyarországgal szemben áskálódó, hazugságok alapján n a brüsszeli bürokrácia önkényesen, a jogi normákra tekintet nélkül indított eljárásokat.
Arra is felhívta a figyelmet, hogy a dollárbaloldal be is vallotta az akcióit. Emlékeztetett Gyurcsány Ferenc (DK) volt miniszterelnök egyik rádióinterjújára, ahol a volt miniszterelnök „termelési jelentés szerűen” számolt be a Magyarország elleni áskálódásokról. Kitért Hajnal Miklós (Momentum) nyilatkozatára is, amelyben az ellenzéki képviselő büszkeséggel számolt be arról, hogy a Momentum EP-képviselői elérték, hogy Magyarország ellen jogállami eljárás induljon.
Deutsch Tamás arról is felhívta a figyelmet, hogy nincs a magyar belpolitikának olyan történése, amelyekről a Momentum, a DK, a Jobbik és az MSZP ne tájékoztatná az európai parlamentet azzal a szándékkal, hogy tegyenek rendet Magyarországon.
Kitért arra is, hogy az ellenzék a közvetlen brüsszeli források elosztása mellett kampányol, mint mondta, ez az összeg jóval kevesebb, mint a „nemzeti borítékban” Magyarországnak járó fejlesztési forrás. El a kezekkel a magyar nemzeti forrásoktól – fogalmazott a politikus.
Fekete Győr András (Momentum), a bizottság tagja politikai hallucinációnak, alternatív valóságnak nevezte az elhangzottakat. Mint mondta, a magyar valóság a kegyelmi ügy, illetve a kedden Magyar Péter által nyilvánosságra hozott hangfelvétel. Hozzátette, hogy „nem fog menni, hogy a Fidesz a Momentumon verje el a port”.
Juhász Hajnalka (KDNP) arra mutatott rá a vitában, hogy a magyar baloldali képviselők új „szokásjogot” vittek az EU-ba azzal, hogy saját nemzetük ellen lobbiznak. Balassa Péter (Jobbik) azt mondta, hogy a Fidesz hiteltelen politikája miatt nem jut hozzá Magyarország és a magyar emberek az uniós forrásokhoz.
Illés Boglárka (Fidesz) arra hívta fel a figyelmet, hogy az embereknek joguk van tudni, hogy mit és hogyan képviselnek az általuk választott képviselők Brüsszelben. Tessely Zoltán (Fidesz), a bizottság elnöke elmondta, hogy a munkát rendkívüli bizottsági ülésen folytatják meghallgatásokkal. Erre az ülésre április 16-án kerül sor.