Olaf Scholz egyre őrültebb döntései miatt kitörhet a német-orosz háború
A háborúval foglalkozó, elfogulatlan szakértők és a békepárti politikusok – köztük Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor is – egyre többször figyelmeztetnek arra, hogy a Nyugat politikája hatalmas, minden eddiginél nagyobb katonai konfliktushoz, a harmadik világháborúhoz vezethet. Németország jelenlegi politikai vezetésének felelőtlen lépései különösen veszélyt jelentenek a békére – írja az Origo.Úgy tűnik, a jelenlegi német politikai vezetés mindent megtesz annak érdekében, hogy Németország — és ezáltal akár egész Európa, valamint a NATO — fegyveres konfliktusba kerüljön Oroszországgal.
Olaf Scholz német kancellár engedélyezte Ukrajnának, hogy a Németországból kapott fegyvereket oroszországi területen található célpontok ellen is bevesse, annak ellenére, hogy korábban szavakban határozottan ellenezte a lépést.
Ez a német politika akár oda is vezethet, hogy Oroszország megelőző csapást mérhet Németországra.
Június 5-én orosz repülőgépek miatt riasztották a balti államok légtérvédelmi feladatait ellátó Luftwaffe vadászgépeket. A német Luftwaffe Typhoon vadászgépei a Lielvarde melletti légitámaszpontról szálltak fel, miután a Balti-tenger fölött két orosz repülőgépet észleltek. Az orosz gépek nem kommunikáltak a légi irányítással, sem a vadászgépekkel, csak a szerencsén múlt, hogy sikerült elkerülni egy olyan incidenst, amely kirobbanthatta volna a harmadik világháborút.
De ha Olaf Sholz lépései nem lennének elegendőek, érdemes felhívni a figyelmet Boris Pistorius német védelmi miniszter szavaira, aki parlamenti meghallgatásán hangsúlyozta, hogy Németországnak készen kell állnia egy esetleges háborúra 2029-ig.
Boris Pistorius szerint három fő területre kell összpontosítani: a katonai állományra, a fegyverrendszerekre és a pénzügyi forrásokra, ezen kívül a német védelmi miniszter szerint érdemes lenne újra bevezetni a sorkatonaságot, valamint jelentős mértékben modernizálni a Bundeswehrt. Szerinte mindez elengedhetetlen ahhoz, hogy Németország megfelelően felkészülhessen az esetleges konfliktusokra.
A Der Spiegel próbálta mentegetni a minisztert azzal, hogy a sorkötelezettség szó el sem hangzott. Boris Pistorius helyreigazította a híreket és egyértelművé tette: „Kötelező szolgálat nélkül nem fog működni.”
A védelmi miniszter a Zeit Online-nak elmondta, hogy középtávon egy rendeletnek lehetővé kellene tennie, hogy a fiatalokat akaratuk ellenére is szolgálatra kényszerítsék.
A további részletekről IDE KATTINTVA az Origón olvashatnak.