A kormányfő közölte, azokat a pártvezetőket is ellenfélnek kell tekinteni, akik az Európai Parlamentben Magyarország ellen dolgoznak, mint a néppárti Manfred Weber, aki közismerten „magyargyűlölő”, háborúpárti, migrációt támogató ember.

Hirdetés

Orbán Viktor elmondta, a patrióták frakciója a harmadik legnagyobb erő az EP-ben, és hamarosan szövetségeket köt, lesz még második erő is.

A miniszterelnök reményét fejezte ki, hogy a következő választásokon a patriótáknak sikerül áttörést elérnie, például Ausztriában, és ezt fogja kiegészíteni az amerikai elnökválasztás. Év végére a patrióták a nyugati világban többségbe kerülnek – jelentette ki.

Az emberek más Európát és más európai politikát akarnak

A kormányfő problémának nevezte, hogy nem azt csinálják az európai vezetők, amit az emberek akarnak. Kifejtette: az emberek egész Európában békét akarnak a háború helyett, a baloldal meg háborúpárti. Az emberek azt akarják, hogy a migrációt állítsák le, a baloldal migrációpárti; az emberek nem akarják, hogy a családjaikból viccet csináljanak és a számukra fontos családi köteléket, amely egy férfi, egy nő és a gyereknevelés köré szervezi az életet, kigúnyolják mindenfajta más, ezzel azonos szintre emelt együttélési formákkal, „nevezzük ezt gendernek”, közben a baloldal genderpárti – sorolta.

Korábban írtuk

Orbán Viktor kitért arra is, hogy az emberek nemzeti szuverenitást, nemzeti büszkeséget akarnak, a baloldal ezt soha nem akarta, sőt inkább veszélyesnek tekinti.

Összegzése szerint van egy világos jobboldali kínálat, javaslat, program, vízió, elgondolás, aminek a tengelyében a patrióták állnak, az a csoport, amit most hoztak létre, s amelyik nemzetekből álló, büszke, hazafiak által irányított, családbarát, migrációellenes és békepárti Európát képzel el, és ezért dolgozik. A középen álló erő, az Európai Néppárt, dönthetett, hogy a jelentős erejét balra adja vagy jobbra, s úgy döntött, hogy balra adja – értékelt Orbán Viktor.

Az asztalfiókban van a békeköltségvetés

Amikor a béke mellett állunk és a békéért dolgozunk, akkor Magyarország mellett állunk és Magyarországért is dolgozunk – hangsúlyozta a miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

Orbán Viktor rámutatott, ha béke van, abban a pillanatban egy más gazdasági helyzetben találja magát Magyarország, sokkal több lehetőséget tudnak kinyitni az emberek számára. Jelezte, hogy egészen addig, amíg háborús idők vannak, háborús költségvetést kell készíteni, „ha békét tudunk teremteni, akkor jön a békeköltségvetés”.

A miniszterelnök példaként említette: ha a 2025-ös évben már békeköltségvetést tudnának készíteni, ami „bent van az asztalfiókban a legfontosabb pontjait illetően”, az körülbelül megkétszerezné a magyar gazdaság idei növekedését. „Ennyit számít a háború vagy a béke kérdése” – mutatott rá.

Versenyképességi paktumot terjeszt elő Magyarország

A kormányfő kifejtette: november 8-án Budapesten tanácsülést tartanak a témában, és ott versenyképességi paktumot terjeszt elő, amiről már tárgyalt a franciákkal, olaszokkal, németekkel.

Vannak jó kiinduló anyagok és lesz egy olyan, az európai gazdaság képességeit, versenyképességét javítani tudó magyar javaslat az asztalon, amit november 8-án el tudnak fogadni. Ez reményeik szerint nyit egy új fejezetet és kijavítja az eddigi hibákat – mutatott rá Orbán Viktor.

A versenyképesség fontos dolog, azt jelenti, hogyan élünk: ha versenyképesek vagyunk, akkor jól élünk, ha nem vagyunk versenyképesek, akkor rosszul élünk. Ha nem vagy versenyképes, akkor az általad előállított termékeket nem tudod eladni a világban – fogalmazott.

Hivatkozva a témában készült jelentésre, rámutatott: ebből a szempontból baj van. Nekünk olcsóbban, jobb minőséget és korszerűbben kell termelnünk Európában, mint ahogy eddig tettük – rögzítette a miniszterelnök.

Tűrhetetlen a szolnoki kalandparkban történt gyermekbántalmazás

Orbán Viktor hangsúlyozta: a gyermektáborok szervezői felelősséggel tartoznak a szülőknek a rájuk bízott gyerekekért, vállalják, hogy vigyáznak rájuk, gondoskodnak róluk, és arról is, hogy hasznosan töltsék az időt.

„A kormánynak az a dolga, hogy aki nem tud ennek a felelősségnek megfelelni – és itt láthatóan nem tudtak megfelelni -, ilyen emberek ne szervezzenek tábort, mert ilyen emberekre nem akarjuk és nem is lehet rábízni a gyerekeinket. Ennek kell érvényt szerezni” – jelentette ki.

Hozzátette: nem fordulhat elő, hogy egy táborban egy felnőtt bántsa a gyerekeket.

Magyarországon sem szükséges, hogy adó legyen a borravalón

A kormányfő pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában azt mondta: az ellene elkövetett merénylet előtt két nappal tárgyalt Donald Trumppal többek között gazdasági kérdésekről is, és volt néhány olyan pontja a programjának, amit „örömest” hozna át Magyarországra már a következő évben.

„Itt, Magyarországon sem látom annak szükségét, hogy a borravalót adóztatni kellene” – mondta a miniszterelnök. Hozzátette: folyamatosan kapnak gondolatokat Donald Trump gazdasági programjából, ilyen a „ne legyen adó a borravalón című javaslat” is, de ezen kívül más is lesz még, és erről elég alaposan beszéltek is Trumppal.