Fotó: MTI/Illyés Tibor
A magyar csapat a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi kézilabdatornájának B csoportjában játszott Magyarország – Dánia mérkőzés után a Dél-párizsi Arénában 2024. augusztus 2-án

A magyarok szombaton 35-32-re kikaptak Egyiptomtól, hétfőn 35-25-re legyőzték Argentínát, szerdán 26-25-ös vereséget szenvedtek Norvégiától, vasárnap pedig a házigazda, címvédő és Európa-bajnok Franciaországgal találkoznak. A két hatos csoportból az első négy-négy jut a negyeddöntőbe.


Három helyen változott a magyar válogatott kerete: Palasics Kristóf, Imre Bence és Szita Zoltán helyett Mikler Roland, Hanusz Egon és Rosta Miklós került be a csapatba. Azzal a tudattal lépett pályára a magyar együttes, hogy ha vereséget szenved, akkor is marad esélye a továbbjutásra a játéknap további eredményeitől függetlenül, és az utolsó mérkőzésen dől majd el a sorsa.

A két csapat legutóbb tavaly januárban a világbajnoki negyeddöntőben találkozott egymással, akkor fölényesen, 40-23-ra nyertek a dánok, akik a legutóbbi három világbajnokságon aranyérmet szereztek.

Ancsin pár másodperc után gólt dobott, de azonnal ki is állították, mert a pályáról a középkörön keresztül átfutva ment le, nem engedte elvégezni a gyors középkezdést. Mikler aztán szép védéssel kezdett.

Magyar labdavesztés után, 2-2-es állásnál dán lerohanás végén a magyarok szövetségi kapitánya jelezte, hogy a dán játékos rálépett a vonalra, majd hevesen vitatkozott a bíróval, amiért magyar kiállítás következett. Hanusz másodszor adta el a labdát, és a dánok egy újabb gyors góllal már 4-2-re vezettek. Aztán megint nem sikerült végigvinni egy támadást, a következő lehetőségnél pedig gyenge volt az átlövés, közben a dánok könnyű gólokat szereztek.

Korábban írtuk

Tíz perc alatt három kiállítást kapott a magyar csapat, de a harmadik alatt Ancsin eredményes tudott lenni. Mikler több lövést hárított, a kezdeti zaklatott játéka után kezdet összekapni magát a magyar csapat, 4-8-ról 7-8-ra felzárkózott, amire dán időkérés következett. Fazekas betörése után Bodó a 19. percben szép átlövéssel egyenlített a 19. percben, majd ugyanő betörésből a vezetést is megszerezte nem sokkal később. A dánok hét percen keresztül nem lőttek gólt, 12-10-nél Mikkel Hansen hetesből törte meg a jeget.

A dánok felzárkóztak, a magyarok emberhátrányban fejezték be az első félidőt, Gidsel harmadszor nyert egy az egy elleni párharcot és már a dánok vezettek. Az utolsó 15 másodpercben időkérés után a magyarok támadhattak, Ligetvári lövését azonban védte Landin, majd az utolsó másodpercben üres kapus gólt szerezte a dánok, így kétgólos előnnyel mentek az öltözőbe.

Hirdetés

Több hiba volt mindkét oldalon a második játékrész elején. Egy alkalommal Mikler bravúrral hárított, aztán az első emberelőnynél hét az öt ellen játszottak a magyarok, de eladták a labdát, így üres kapus gólt szereztek a dánok. Az első tíz percben megmaradt a kétgólos különbség, de később mégis nőtt. Mikkel Hansen jószerivel csak a hetesekre állt be, azokat pedig értékesítette, mindegy volt neki, hogy Mikler vagy Bartucz áll a kapuban.

Fotó: MTI/Illyés Tibor
Fazekas Gergő (j) és a dán Rasmus Lauge (b) a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi kézilabdatornájának B csoportjában játszott Magyarország – Dánia mérkőzésen a Dél-párizsi Arénában 2024. augusztus 2-án

Magyar időkérés jött 18-22-nél, de nem változott jelentősen a helyzet. A magyar találatokra gyorsan válaszoltak a dánok, néha üres kapuba tudtak lőni, és öt találatra növelték az előnyt, pedig Mikler parádézott a kapuban. Sokáig nehezen születtek a magyar gólok, de a hajrára megint jobb szakasz következett, végül a dánok három találattal nyertek.

A magyar csapatból Zoran Ilic volt a legeredményesebb öt góllal, míg Mikler 14 lövést hárított. A dánoknál Mathias Gdsel nyolcszor talált a kapuba, Landin 13-szor védett.

A két csapat 45. egymás elleni mérkőzésén 19 magyar siker és négy döntetlen mellett 22. alkalommal nyertek a dánok.


Eredmény:
férfi kézilabda, csoportkör, 4. forduló, B csoport:
Dánia-Magyarország 28-25 (16-14)
Dél-párizsi 6-os Aréna, v.: Garcia, Marin Lorente (spanyolok)
lövések/gólok: 45/28, illetve 43/25
gólok hétméteresből: 5/5, illetve 2/2
kiállítások: 2, illetve 12 perc

Magyarország:
Mikler – Bóka, Bodó 4, Hanusz, Bánhidi 4, Ancsin 2, Rodríguez 2, cserék: Bartucz, Sipos, Ilic 5, Fazekas 3, Ligetvári, Lékai 2, Rosta 3