Fotó: MTI/Bruzák Noémi
Simicskó István, a KDNP frakcióvezetője, a párt alelnöke és Juhász Hajnalka, a KDNP alelnöke, országgyűlési képviselője az első kereszténydemokrata női közéleti képzés megnyitóján Budapesten, a Slachta Margit Egyetemi Szakkollégiumban 2024. október 18-án
Hirdetés

Simicskó István hangsúlyozta: az, hogy a 80 éves KDNP meg tudott újulni a rendszerváltás után, és fontos szereplője a mai politikának, a nőknek is köszönhető, akiknek érzelmi intelligenciája fejlettebb, mint férfi társaiké, így egyre fontosabb szerepet játszanak a politikában.

Közlése szerint a KDNP eszmei alapokon nyugvó párt, amelynek tagjai hisznek az örökkévalóságban és lélek továbbélésében, és a párt hitvallása szerint a társadalom alapsejtje a család, amely férfiből, nőből és gyerekekből áll.

A KDNP úgy gondolkodik, hogy a férfitől elvárható a klasszikus szerep, a család eltartása, a nők pedig a családok védősejtjei. Ezek a szerepek így lettek megteremtve és egy konzervatív párt ebben hisz, és erre építi a közjó szolgálatát is – hangsúlyozta. A nők ezért nélkülözhetetlenek a magánéletben, a családi életben és a közéletben is – mondta Simicskó István.

Juhász Hajnalka, a KDNP alelnöke, országgyűlési képviselője úgy vélekedett, hogy egy XXI. századi konzervatív keresztény nőnek szüksége van erőre és kitartásra, és felidézte Zrínyi Ilonát, aki három éven keresztül védte Munkács várát.

Korábban írtuk

Hasonló példát mutatott a kereszténydemokrata Slachta Margit, az Országgyűlés első női képviselője, aki egyaránt kiállt a fasizmussal és a kommunizmussal szemben, és 1948-ban utolsó parlamenti felszólalásában ellenezte az egyházi iskolák államosítását – elevenítette fel.

Hangsúlyozta, hogy nem versenyeznek a férfiakkal, hanem kiegészítik őket. Feladatuk, hogy keresztény nőként erőt képviseljenek, mert az erőt a férfiak is tisztelik – mondta Juhász Hajnalka.