Menekülnek a nagy svéd cégek a stockholmi no-go zóna szomszédságából
Már a gazdaságot veszélyezteti a migránshátterű bandabűnözés Svédországban. A legnagyobb, nemzetgazdasági szempontból is kiemelkedő jelentőségű cégek – mint például az Ericsson – fontolgatják a költözést Stockholm külvárosából vagy már döntöttek is, mert nem tudják a dolgozóik biztonságát garantálni a no-go zónák árnyékában – erről ír a Magyar Nemzet.Skandinávia egyik legnagyobb létesítménykezelő cége, a Coor központja a Stockholm északi külvárosában lévő ipari parkban, Kistában van. Ügyfelei között a skandináv országok legnagyobb vállalatai, mint például a Volvo, a SAS, a SAAB és az ABB, illetve állami szervezetek is találhatók. Az ingatlankezelő cég költözni kényszerül, és nem gazdasági, hanem biztonsági megfontolásból – ismerteti a Magyar Nemzet.
A tervet a hónap elején jelentette be a cég vezetője, AnnaCarin Grandin, aki azt mondta, nyugtalanítja a cég vezetését dolgozóik biztonsága. A vállalat dolgozói rendszeresen arról számolnak be, hogy nem érzik magukat biztonságban a környéken, különösen, ha az esti órákban kell hazamenniük.
A bejelentés azért is jelentős, mert egy olyan cég döntött a költözés mellett, amelyiknek az ingatlanüzemeltetés a fő profilja, azaz minden vetületét ismerik az irodaszegmensnek. A cég vezetője úgy nyilatkozott, az új központi iroda kiválasztásánál az egyik lényeges szempont az, hogy biztonságos környéken legyen – írja a Magyar Nemzet.
De nemcsak erről híres a városrész, hanem arról is, hogy Svédország egyik legkeményebb no-gozónája itt található.
Rinkeby városrész szerepel a – rendőrségi szakzsargonnal – sérülékeny negyedek listáján, azaz olyan veszélyeztetett, alacsony társadalmi-gazdasági státusú terület, ahol a bűnözés kiemelkedően magas, a bevándorlóhátterű lakosság nem integrálódott és a rendőrség nem minden esetben tudja garantálni a törvényes rendet.
Ráadásul Rinkeby a hatvanas listán a legrosszabbak között van; különösen sérülékeny területnek minősítette a negyedet a svéd rendőrség. Rinkebyben nagyon magas a munkanélküliség, több szervezett bűnbanda is tevékenykedik, ezáltal jelentős az erőszakos bűncselekmények száma, köztük nem ritkák a lövöldözések, a gyilkosságok sem.
A Coor nem az egyetlen cég, amelyik a költözést mérlegeli. A Dagens Industri arról is beszámolt, hogy az Ericsson, amely központi irodájában nyolcezer embert alkalmaz és a fenti cég közvetlen szomszédja, szintén a költözést fontolgatja – ahogy fogalmaznak – a többkultúrájú környékről.