Csak a német szárazföldi határokon az ukránok voltak a leggyakrabban visszautasított kérelmezők, őket követték a szírek és az afgánok, akiknek az elutasítások száma összesen 4 709, illetve 2 396 volt.

Hirdetés

A lap által idézett rendőrség szerint illegálisnak minősül az az átlépési kísérlet, amikor a migráns érvényes tartózkodási engedély nélkül próbál bejutni. Visszautasítás különösen akkor lehetséges, ha a belépőket nem menedékkérőként regisztrálták, vagy ha ideiglenesen megtiltották nekik az országba való ismételt belépést.

A német szövetségi rendőrség 2024 első kilenc hónapjában összesen 53 410 illegális beutazási kísérletet észlelt az országba. A legtöbb visszautasítás Németország svájci határán történt (9113 ember) – jegyezte meg a Bild. Őket követték a Lengyelországgal közös határon lévő ellenőrző pontok, ahol a rendőrség 7862 embert utasított vissza, valamint Ausztria és Franciaország, ahol 5468, illetve 2350 illegális beutazási kísérletet regisztráltak.

A német hatóságok a jelentések szerint 1482 kitoloncolt migránst azonosítottak, akik a korábban elrendelt tilalom ellenére próbáltak újra bejutni az országba. Ezen túlmenően a rendőrség 1195 embercsempészt tartóztatott le, és 1088 embercsempészetet leplezett le. A januártól szeptemberig tartó letartóztatások teljes száma a jelentések szerint 7 783 volt.

Korábban írtuk

A Moszkva és Kijev közötti konfliktus 2022 februári kiéleződése óta Németország az ukrán menekültek elsődleges célpontja az EU-ban. Az unió egykori gazdasági nagyhatalma 2024 júniusáig csaknem 1,1 millió ukrán migránst fogadott be. Lengyelország 960 ezret fogadott be a Statista adatai szerint. Oroszország több mint 5,3 millió ukránt fogadott be – derül ki a 2023 eleji hivatalos adatokból – összegez az Orosz Hírek.