„Nem tűrjük, hogy Brüsszel alattvalójává tegyék Magyarországot”
A gazdasági semlegességről és az ukrajnai háborúról is szó volt napirend előtt hétfőn az Országgyűlésben.Németh Szilárd (Fidesz) azt mondta, 1956. november 4-én a szovjet csapatok katonai inváziója eldöntötte a forradalom sorsát, de Wittner Mária és 1956 valamennyi hősének bátorsága nemzeti öntudatunk része lett. Ők arra tanítanak bennünket, hogy minden erőnkkel ki kell állni Magyarországért, a szabadságunkért, a nemzeti szuverenitásunkért.
Megjegyezte: ahogy 1944-ben vagy 1956-ban, most is vannak olyanok, akik készséggel kiszolgálják az idegen érdekeket. „Magyar Péter, Gyurcsány Ferenc, Karácsony Gergely cseppet sem különb, mint Rákosi, Szálasi, vagy Kádár-Apró-Dögei, csak ők a brüsszeli bürokraták és a washingtoni demokraták kívánságait lesik” – fogalmazott. Jelezte: bár Brüsszelben már megvan a kiszemelt bábkormány, „mi azonban nem tűrjük, hogy Brüsszel alattvalójává tegyék Magyarországot”, és ismét belevezessék az országot egy reménytelen háborúba.
Szijjártó Péter válaszában rámutatott: az 1956-os hősök példája világossá kell, hogy tegye Magyarország mindenkori kormányának, hogy a legfontosabb feladat az ország szuverenitásának megvédése.
Mára az a kérdés, melyik a legrövidebb út a béke felé – mondta. Kiemelte: míg a háborúpártiak még több fegyvert akarnak szállítani és még több szankciót bevezetni, ezekkel eddig semmire sem mentek. Szijjártó Péter közölte: ki kell próbálni a békepárti stratégiát, meg kell menteni az emberéleteket.
A kormány Magyarország biztonságát, és a háborúból való kimaradását tudja garantálni, az ellenzék azonban ezt nem támogatja – tette hozzá.
Felszólalása alatt a háta mögött ülő Tordai Bence a telefonját markolászta és mutogatta: