Fotó: ShutterStock/Ivan Marc, illusztráció
Hirdetés

Pankin a nyilatkozatot csütörtökön tette, miközben az Ázsiai-Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) miniszteri találkozóján beszélt a perui Limában.

Az Oroszország által a múlt hónapban Kazanyban rendezett BRICS-csúcstalálkozóról szólva Pankin azt mondta, hogy az „bizonyította a világ többségének azon szándékát, hogy igazságos világrendet hozzon létre, reformokat hajtson végre a nemzetközi intézményekben, és méltányos gazdasági kapcsolatokat építsen ki”.

A külügyminiszter-helyettes elmondta, hogy a csúcstalálkozón „lenyűgöző” megállapodások születtek a kereskedelemről, a beruházásokról, a mesterséges intelligenciáról, az energiáról és az éghajlatról, valamint a logisztikáról. „Indonézia, az APEC tagállama, BRICS-partnerországgá vált” – mondta.

Az új „partnerország” státuszt a kazanyi találkozón hagyták jóvá, és a tagság alternatívájaként szolgál, miután több mint 30 ország jelentkezett a csatlakozásra.

Korábban írtuk

A „partnerország” státusz állandó részvételt biztosít a BRICS-csúcstalálkozók és külügyminiszteri találkozók rendkívüli ülésein, valamint más magas szintű eseményeken. A partnerországok hozzájárulhatnak a csoport eredménydokumentumaihoz is.

Az orosz média idézte Pankint, aki szerint Malajzia és Thaiföld is partnerországgá vált, de a két országot nem nevezte meg a külügyminisztérium közleménye – írja az Orosz Hírek.