Oroszország a közelmúltban frissítette nukleáris doktrínáját, és a múlt héten egy új, közepes hatótávolságú hiperszonikus rakétát vetett be Ukrajnában, válaszul arra, hogy a nyugati országok engedélyezték Kijevnek, hogy külföldi gyártmányú, nagy hatótávolságú fegyvereket használjon mélyen Oroszországon belüli csapásokhoz, emlékeztet az Orosz Hírek.

Hirdetés
Fotó: shutterstock.com, archív
Fotó: shutterstock.com, archív

Merkel 2005 és 2021 között volt német kancellár, és nemrég jelentette meg emlékiratait. A brit állami irányítású BBC műsorszolgáltatónak adott, hétfőn megjelent interjújában elismerte Oroszország katonai erejét.

„Nem szabad, hogy megbénítson minket a félelem, de azt is el kell ismernünk, hogy Oroszország a legnagyobb, illetve az Egyesült Államok mellett a világ két legnagyobb nukleáris hatalmának egyike. A potenciál ijesztő”

– mondta Merkel.

„Mindent meg kell tennünk, hogy megakadályozzuk a nukleáris fegyverek használatát” – tette hozzá a volt kancellár.

Korábban írtuk

Merkel dicsérte Kínát, amiért önmérsékletre szólított fel a kérdésben, miután az ország külügyminisztériuma a múlt héten azt mondta, hogy „minden érintett félnek nyugodtnak kell maradnia” és „közösen kell törekedni a de-eszkalációra… párbeszéd útján” – foglalta össze az Orosz Hírek.