Fotó: MTI/Vajda János
Kiss Attila polgármester, Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára, fideszes országgyűlési képviselő, Koncz Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára, fideszes országgyűlési képviselő és Takács István tulajdonos ügyvezető (b-j)
Hirdetés

Tállai András kijelentette: abban bíznak, hogy 2025-re véget érnek a háborúk, és „visszatérhet minden a régi kerékvágásba”. Hozzátette, remélik, hogy az idei 0,8 százalékos gazdasági növekedéssel szemben jövőre már eléri a 3,5 százalékot a GDP növekedési üteme.

Megjegyezte, ha van növekedés, akkor van munkahely és jövedelem, ami a fogyasztást is emeli. Ezért a büdzsé egyik fő célkitűzése az, hogy emelkedjenek a jövedelmek, és a reálbér magasabb legyen – mondta.

Ennek egyik fontos állomása már megtörtént azzal, hogy a felek megállapodtak a hároméves minimálbér-emelésben – emelte ki. A költségvetés a lakhatási nehézségekre is választ kíván adni, több olyan intézkedés szerepel benne, ami a vidéken élőknek segít – fűzte hozzá. A gazdaságot erősítő Demján Sándor programról pedig azt mondta, annak célja a magyar kis- és középvállalkozások növelése tőkejuttatással, alacsony hitelkamatokkal és egyéb támogatásokkal.

Koncz Zsófia, a térség fideszes országgyűlési képviselője ünnepi köszöntőjében fontosnak nevezte, hogy a cég a több mint százéves szerencsi csokoládégyártás hagyományait folytatja. Méltatta, hogy a kft. 130 családnak biztosít megélhetést, és teljesen egyedülálló módon az országban elindították az édességkészítő képzést, amiben azóta is részt vesznek. A képviselő kiemelte, szeretnék, „hogy Szerencs egy élelmiszeripari tudásközpont legyen”, és az egyetemekkel közösen a már meglévő tudást a fiataloknak átadhassák.

Korábban írtuk

Kiss Attila (Fidesz-KDNP) Szerencs polgármestere gratulált a beruházáshoz, elmondása szerint ez is azt segíti elő, hogy a városban a csokoládégyártásának jövője legyen.

Takács István, a Szerencsi BonBon Kft. ügyvezetője arról szólt, hogy a beruházás elkészültével a három évvel ezelőtti elképzelésük valósult meg.

A gazdasági társaság kormányzati támogatással 1 milliárd forintos fejlesztést valósított meg, aminek jelentős része a csomagolástechnikai gépbeszerzést segítette elő. A kormány ötszáz millió forinttal támogatta a beruházást, a többit banki hitelből és saját forrásból finanszírozta a gazdasági társaság.

A nyilvános cégadatok alapján a Szerencsi BonBon Kft. árbevétele tavaly 2,590 milliárd forint volt, 2022-ben 2,219 milliárd forintot tett ki. Az adózott eredménye tavaly 418 millió forintra emelkedett a megelőző évi 35 millió forint után.