Kocsis Máté hangsúlyozta: hazánk abban érdekelt, hogy mind a négy égtáj felé kereskedhessen, hogy egy nehéz időszak – a koronavírus-járvány, a háború és a szankciók okozta válságok – után az elsők között helyreállítsuk országunk gazdaságát.

Hirdetés

Hozzátette: a nemzeti konzultáció „támasztékot ad” a gazdaság fellendítéséhez, segít abban a politikai vitafolyamatban, amit a kormány az Európai Unión belül vív; az emberek megkérdezése, véleményük megismerése pedig – szavai szerint – a legdemokratikusabb eszköz, amit két választás között alkalmazni lehet.

Éppen ezért fontos, és arra biztatunk mindenkit, hogy töltse ki a nemzeti konzultációs ívet – mondta.

Kocsis Máté a csornai lakossági fórum előtt tartott sajtótájékoztatón szólt arról is, országjárásuk arra is lehetőséget kínál, hogy ismertessék a kormány új gazdaságpolitikájáról szóló tervet, amely reményeik szerint a gazdaság fellendítéséhez vezet.

Korábban írtuk

Abban hiszünk, hogy a bérek emelése a gazdaság felemelkedésének egyik alapja lehet, ezért született az elmúlt héten egy három évre szóló bérmegállapodás. A kitűzött cél, hogy a következő években a minimálbér elérje a 400 ezer forintot, az átlagbér pedig az egymillió forintot, de ugyanilyen fontos a lakhatás kérdésének rendezése is, amely különösen a nagyvárosokban jelent éles problémát – fűzte hozzá.

Kocsis Máté szólt arról is, fontos pillére a gazdasági felemelkedésnek a kis- és középvállalkozások fejlesztése, amely apropóján kedden elindult a Demján Sándor-program.

A Fidesz politikusa rámutatott: Magyarországon közel egymillió mikro-, kis- és középvállalkozás van, ezek foglalkoztatják együttesen a magyar munkavállalók kétharmadát, ez a szektor biztosítja sok százezer, több millió magyar megélhetését.

Éppen ezért döntött a kormány úgy, hogy szemben a multinacionális cégek támogatásával, a magyar kis- és középvállalkozások támogatására helyezi a hangsúlyt, ami jelent munkahelyteremtést, jelenti a vállalkozások fejlesztését, és pénzügyi támogatását is.