Simicskó István úgy fogalmazott, 2010-ben a kormányzat azzal szembesült, hogy mindössze 17 tartalékos katonája van a honvédségnek, elöregedett az eszközpark, és forráshiány jellemzi a szervezetet.

Hirdetés

Ezzel szemben ma mintegy 2 ezer milliárd forint a honvédelmi tárca költségvetése, ami kicsivel meghaladja a GDP két százalékát. Ez lehetővé teszi, hogy a honvédség ütemesen fejlődjön és eszközparkjában is megújuljon – tette hozzá.

A Honvédelmi Sportszövetség elnöke kiemelte, örömmel látja, hogy a 2016-2017-ben megkezdett munka nagy lendülettel folytatódik. Felidézte, az akkor elkészített honvédelmi és haderőfejlesztési terv része volt a kadétképzés is. Ma már az országban több mint 11 ezer kadét van, akik a középiskolában a polgári képzés mellett honvédelmi oktatásban is részesülnek.

Simicskó István elmondta, a 2017-ben indított Honvédelmi Sportszövetség célja a honvédelmi nevelés és a honvédség munkájának segítése. Ezért számos versenyt szerveznek és „megtöltik tartalommal” az országban működő öt honvédelmi sportközpontot.

Korábban írtuk

Kulcsfontosságúnak nevezte, hogy országos hálózatot alakuljon ki, az a cél, hogy minden megyében működjön ilyen központ.

Jelezte, arra kérte a kormányt, hogy a 2026-os költségvetésben teremtsenek forrást a sportközpontok hálózatának további bővülésére. Úgy fogalmazott, ezek „fontos védelmi bástyák”, és kulturált lehetőséget adnak a gyakorlásra, a tanulásra és a versenyekre.

Simon Miklós, a térség fideszes országgyűlési képviselője köszöntőjében kiemelte, az újfehértói sportközpont betölti feladatát, az a fiatalok hazaszeretetre nevelésének egyik fő helye.

A lövészversenyt a Honvédelmi Sportszövetség és a Szemere Miklós Alapítvány közös szervezésében tartották. A sporteseményen a civilek és a kadétképző intézmények csapatai mellett meghívott honvédelmi alakulatok, valamint a rendvédelmi és a katasztrófavédelmi társszervezetek képviselői vettek részt.

A versenyt a Magyar Honvédség Bornemissza Gergely 2. felderítőezredének csapata nyerte.