Hirdetés

A szerencsétlenség következtében kőolaj került a Fekete-tengerbe, legkevesebb egy ember életét vesztette.

A 136 méter hosszú Volgonyefty-212 nevű tankhajó léket kapott és az orra félig elsüllyedt, a fedélzetén hullámok söpörtek át az orosz állami médiában közölt felvételek szerint.

Az 1969-ben épített, orosz zászló alatt hajózó Volgonyefty-212-ből a Roszmorrecsflot orosz tengeri és folyami hajózási hivatal közlése szerint kőolajszármazékok kerültek a tengerbe.

A legénység 13 tagját kimentették, egy ember meghalt – közölte az orosz rendkívüli helyzetek minisztériuma. Alekszej Kuznyecov, az orosz egészségügy-miniszter munkatársa elmondta, hogy tizenegy embert a dél-oroszországi Anapa város kórházába szállítottak, kettejük állapota súyos.

Korábban írtuk

Egy másik orosz zászló alatt hajózó tanker, a 132 méteres Volgonyefty 239 szintén megrongálódott, sodródott a tengeren, majd a tamanyi kikötő közelében zátonyra futott. Az 1973-ban épített hajón tizennégy fős legénység tartózkodott. A legénység kimenekítésére folynak az előkészületek.

Mindkét tankhajó kapacitása mintegy 4200 tonna körüli.

A két hajó a szerencsétlenség idején Oroszország és a Moszkva által 2014-ben bekebelezett dél-ukrajnai Krím félsziget között tartózkodott, nyolc kilométerre a krími partoktól.

A rendkívüli helyzetek minisztériuma közölte, hogy több mint ötven embert, helikoptereket és vontatóhajókat küldött a legénység kimentésére.

A krími hatóságok előzőleg viharriadót adtak ki. A szövetségi nyomozó iroda két vizsgálatot indított a szerencsétlenség ügyében annak felderítésére, betartották-e a biztonsági előírásokat.

Vlagyimir Putyin orosz elnök utasítást adott a mentés megszervezésére és munkacsoport létrehozására a szerencsétlenség következményeinek a felszámolására – közölte az elnök szóvivője, Dmitrij Peszkov.

A szerencsétlenség helyszínén a Roszprirodnadzor orosz természetvédelmi hivatal és a Morszpaszszluzsba tengeri mentőszolgálat szakemberei dolgoznak.

Alekszandr Lucsak, a Krími Szövetségi Egyetem geoökológiai tanszékének docense a TASZSZ orosz állami hírügynökségnek elmondta, hogy a krími partoknál észlelt erős szél miatt az olajszennyeződés nemcsak a tengeri ökoszisztémát, de a közeli strandokat és természetvédelmi területeket is fenyegeti.