A minimálbér-emelésért a Fidesz-kormányok tették a legtöbbet
A szocialista kormányok nyolc év alatt kevesebbet emeltek a minimálbéreken, mint a Fidesz négy év alatt - reagált a nagyobbik kormánypárt az MSZP szerdai sajtótájékoztatójára.A szocialista kormányok nyolc év alatt kevesebbet emeltek a minimálbéreken, mint a Fidesz négy év alatt – reagált a nagyobbik kormánypárt az MSZP szerdai sajtótájékoztatójára.
Gúr Nándor, az MSZP alelnöke azt mondta: nettó százezer forint lehetne a minimálbér, ha a kormány adómentessé tenné.
A Fidesz közleményében azt írta: a szocialisták nyolcéves kormányzásuk alatt „megalázó bérekkel szúrták ki a dolgozók szemét”, 50 ezer forintról mindössze 73 500 forintra emelték a minimálbért, tömegeket tettek munkanélkülivé, megduplázták a munkanélküliséget, és inkább adtak segélyt, mint munkát.
A kormánypárt szerint a minimálbér-emelésért a Fidesz-kormányok tették a legtöbbet, hiszen 1998 és 2002 között két és félszeresére növelték a minimálbért, amit 2010 óta is folyamatosan emelnek. Soha nem volt még akkora minimál- és szakmunkás minimálbér-emelés, mint a következő két évben lesz, hiszen 2018-ra a minimálbér 138 ezer forintra, a szakmunkás minimálbér pedig 180 ezer forintra nő, ezzel együtt emelkedik az általános bérszínvonal is – áll a közleményben.
A Fidesz hozzátette, a közszférában is folytatódnak a béremelések: 2017-ben tovább nő a rendőrök, katonák, pedagógusok, ápolók, szakorvosok, felsőoktatási, szociális, kulturális és megyei kormányhivatali dolgozók bére.
MTI