„Nem lehet szó nélkül hagyni, hogy az Ukrajna körül kialakult válság közvetlenül az Egyesült Államok vezette észak-atlanti szövetség rosszindulatú tevékenységéből fakad, különös tekintettel az Oroszországgal mélyen ellenséges szervezet hosszan tartó és nagyon ”rámenős„ eszkalációjára a posztszovjet térségben. A NATO határtalan terjeszkedési törekvése, beleértve azt, hogy geopolitikailag ”lenyelje„, és katonai-politikai értelemben megszerezze magának Ukrajnát, jelenleg is elszántan és szégyentelenül folyik” – hangsúlyozta a külügyminiszter-helyettes.

Hirdetés

„Ez a szövetség megváltoztathatatlan célja, működésének konstans eleme. Végeredményben azonban közvetlenül akadályozza a jelenlegi válság tartós politikai-diplomáciai rendezésének bármilyen lehetőségét” – húzta alá Rjabkov.

A helyettes tárcavezető felhívta a figyelmet arra, hogy a világ legnagyobb, magát nukleáris szövetségként meghatározó katonai tömbje azon törekvéséről van szó, hogy stratégiai vereséget mérjen a világ egyik legnagyobb nukleáris hatalmára. Egy ilyen stratégia veszélyességét képzelőtehetségéhez mérten bárki fel tudja mérni, tekintettel az érintett országok közvetlen konfliktusának lehetséges következményeire – tette hozzá.

Rjabkov hangsúlyozta, hogy az új fejlesztésű Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakéta bevetése Ukrajna területén nemcsak Ukrajnának, illetve az Egyesült Államoknak, hanem az európai országoknak szóló jelzés is volt.

Korábban írtuk

Mindazonáltal – jegyezte meg – Moszkva kész megvizsgálni Washington bármilyen javaslatát, amely a kapcsolatok – legalább viszonylagos – normalizálását szolgálja.