Trump: Az Egyesült Királysággal kötött megállapodás teljes körű és átfogó
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön a Truth Social közösségi platformján közölte, hogy teljes körű kereskedelmi megállapodást köt Nagy-Britanniával.
Világ
/
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/vilag/trump-az-egyesult-kiralysaggal-kotott-megallapodas-teljes-koru-es-atfogo-989668/
„Az Egyesült Királysággal való megállapodás teljes és átfogó, amely hosszú évekre bebetonozza az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság közötti kapcsolatot” – írta az elnök bejegyzésében.
Hirdetés
„Hosszú ideje tartó közös történelmünk és egymáshoz tartozásunk miatt nagy megtiszteltetés, hogy az Egyesült Királyság az első bejelentésünk. Sok más, a tárgyalások komoly szakaszában járó további megállapodás következik ezután!” – fűzte hozzá az amerikai elnök.
A Londonnal kötött megállapodás lesz az első egyezmény azóta, hogy Trump április 2-án bejelentette a világ országaira kivetett vámokat.
Trump a Fehér Házban csütörtök délelőtt tíz órára meghirdetett sajtótájékoztatón számol majd be majd be a megállapodás részleteiről.
Kapcsolódó cikkünk
Hirdetés
Hirdetés
