Hirdetés

Sokáig hittem, hogy a magyar balliberális médiánál kártékonyabb, gusztustalanabb, aljasabb tevékenységet nem folytat senki kerek e világon, aztán megtekintettem a CNN sztárriporterének, Christiane Amanpournak Szijjártó Péterrel készült interjúját.

Televíziós újságíró vagyok immár 10 éve. Az elmúlt évtizedben egyetlen pillanatra sem engedtem meg magamnak, hogy felkészületlenül beszélgessek valakivel. A riporternek képben kell lennie, bármilyen helyzetbe is kerül. Ez a feladata, ezt várja el tőle a néző, hiszen egy tévés a közönségért dolgozik. Egy újságíró egész egyszerűen nem teheti meg, hogy hazudjon, hiszen azzal minden hitelét elveszti a publikuma felé. Az más kérdés, hogy a riporter is ember, így hibázhat, de a hibáért minden esetben bocsánat kéréssel tartozik. Én így gondolkodom erről a szakmáról. 

Úgy tűnik idealista alkat vagyok, hiszen a nagynevű CNN ezen szakmai elvek töredékét sem alkalmazza.

Az sem igaz, amit kérdez!

Christiane Amanpour, a CNN amerikai hírtelevízió egyik arca, sztárja, a nagybetűs riportere. Amanpour a politikai újságírás egyik világszinten is meghatározó alakja, olyan, akinek a véleményére nemcsak a nézők, de még a politikusok is adnak. Magyar kontextusba helyezve (a régi) Kálmán Olgához lehetne hasonlítani. Több szempontból is. Legalább annyira független és nagyjából ugyanannyit hazudik. Kálmán Olga sokáig független/objektív újságírónak adta ki magát, majd gond nélkül belépett a DK-ba. 

Amanpour is független/objektív, annyi a különbség, hogy ő még mindig „riporter”, de simán lehetne az amerikai demokraták egyik politikusa is. A nagynevű televíziós interjút készített Szijjártó Péter külügyminiszterrel.

A cikk folytatása itt olvasható.

Teljes CNN Amanpour interjú

Teljes CNN Amanpour interjú

Gepostet von Szijjártó Péter am Donnerstag, 9. April 2020

Szijjártó Péter a CNN-nek: álhír, hogy Magyarországon beszüntették a parlamentet

Szijjártó Péter csütörtök éjjel Budapestről nyilatkozott a televíziónak. A műsorvezetőhöz szólva úgy fogalmazott:

„(…) sajnálattal közlöm, hogy újabb álhírt terjeszt Magyarországról, mivel azt mondta, hogy a parlamentet beszüntették (…), ami nem igaz. A parlament ülésezik. Ezen a héten például (…) három napon is ülésezett.”

A magyar miniszter arra reagált, hogy ezt megelőzően a műsorvezető azt mondta: a francia nemzetgyűlés, a brit parlament és az amerikai kongresszus működik, míg a magyar nem.

A kabinet határozatlan idejű rendeleti kormányzáshoz kért felhatalmazást, és ezt a parlament elfogadta – tette hozzá a CNN műsorvezetője. Azt kérdezte Szijjártó Pétertől, hogy miért volt szükség erre a felhatalmazásra; melyek azok az intézkedések, amelyeket ne tudtak volna meghozni a koronavírus-járvány megfékezésére ekkora parlamenti többséggel.

A miniszter úgy vélekedett, hogy számos álhír terjed Magyarországról az új törvénnyel kapcsolatban. Sok helyütt kiemelik, hogy a jogszabálynak nincsen időkorlátja.

„Ez nem teljesen igaz, mivel a törvény kimondja, hogy maga a parlament jelentheti csak ki a rendkívüli helyzetet. Őszintén szólva ennél demokratikusabb megoldást nem is tudok elképzelni, hiszen a törvény a parlamentnek ad döntési jogot, amely demokratikus felhatalmazást kapott az emberektől” – hangoztatta Szijjártó Péter.

Kitért arra, hogy az Európai Unió három másik tagállamában – Lengyelországban, Máltán és Horvátországban – hasonló a jogi szabályozás van érvényben.

„A kettős mércét teljesen elutasítom” – jelentette ki.

„Miért ismét Magyarország van terítéken? Ezeket a kettős mércéket kéne félretenni a jelenlegi vírushelyzetben” – mondta.

Megjegyezte azt is, hogy a parlament összetétele „nem egy lottósorsolás, hanem választások eredménye”. Természetesnek nevezte, hogy a többség a kormánypártoké.

Álhír, hogy a kabinet ellenőrizetlenül és korlátlanul alkothat rendeleteket – jelentette ki a tárcavezető. A törvény világosan kimondja, hogy csak olyan rendeleteket lehet hozni, amelyek az országot, az embereket és a gazdaságot védik a koronavírus-járvánnyal szemben – fűzte hozzá.

A magyar tárcavezető azt hangoztatta, hogy azok a jogok, amelyeket a kormánynak adott a parlament, sokkal korlátozottabbak, mint azok, amelyekkel például a francia elnök rendelkezik „rendes körülmények között”.

„Szóval úgy beállítani a helyzetet, mint egy demokrácia elleni támadást, méltatlan őszintén szólva” – vélekedett.

Szijjártó Péter elmondta, hogy ezen a héten tizenhat törvénytervezetet nyújtottuk be a parlamentnek, amelyeket két részre kell osztani.

„Egyrészről vannak a vírus elleni küzdelemre vonatkozó rendelkezések. Ezeknél lehetőségünk van a rendeletalkotásra, mint ahogyan azt sok más ország is tette, hiszen ezek sürgős ügyek. Másrészről vannak az olyan törvények, amelyek függetlenek a vírushelyzettől, ezeket a parlament rendes eljárásrend szerint hozza meg” – hangsúlyozta a külgazdasági és külügyminiszter a CNN-nek.

(MTI)