Katasztrófapolitika
A média minden csatornáján megy a kormányekézés a koronavírus kezelése ügyében, hogy miért és miért nem, ha száz, akkor miért nem nyolcvan, ha nyolcvan, akkor miért nem száz.Először is szögezzük le: a katasztrófára nem lehet előre felkészülni. Attól katasztrófa. Utólag persze minden bolond okos lehet, előre viszont még az okos is bolondságokat gondolhat, ez a dolog természete.
Aztán: egy ekkora katasztrófa kezelésében nagyon sok ember dolgozik, akiknek ráadásul olyan problémákat kell kezelniük, amilyennel addig még nem találkoztak, ezért elkerülhetetlenül sok hiba kerül a rendszerbe, és a kezelés hatékonysága csak fokozatosan javul – ilyenkor menet közben, hibákon át tanulja meg a helyes teendőket minden résztvevő maga is.
Ha valaki a magyar járványkezelés hatékonyságát akarja értékelni, a leghelyesebb, ha az eredmények felől közelít, ugyanis más országok ugyanúgy most tanulják az egészet.
Szóval nézzük meg, lakosság-arányosan hogyan alakul a megbetegedések száma, és milyen a lefolyásuk. Ez valóban megmutatja, hogy a magyar járványügy milyen hatékonysággal működik.
A többi pártpropaganda.