A gyógyítás új dimenziói
Ebben a fogyasztói és kémiai társadalomban valóban, idézőjelesen is „fogyasztunk”. A második világháború után a kémiai ipar, a gyógyszergyártás igazán kiemelkedőt produkált. Az agyonszidott antibiotikumok egyike-másika célzottan és akut esetben életet menthet. Azonban dipólusos világunk árnyoldalát képezi, hogy a kémia fejlesztésével mintegy százezer mesterséges vegyületet sikerült előállítanunk.
Már régen nem ételtartósítás történik, már olykor a bűvös „E”-k sem jelennek meg az élelmiszereken, csak az ízfokozók, állományjavítók. De nemcsak esszük, de tesszük is magunkra a kémiát, a műkelmét műszálas, olykor „bőrbarát” öltözék formájában, illetve kenjük magunkra szó szerint a drogériát, amely kínálatával követhetetlenné vált. Mindent vegyszerekkel akarunk megoldani. Emellett szívjuk a műlevegőt, a kipufogógázt, a légkondicionáltat!
Az allergiások számának megállíthatatlan emelkedése egyértelműen kapcsolatba hozható „civilizálódásunkkal.” Már régen nem környezetszennyezésről van szó, hanem mondjuk ki: indirekte és direkte emberszennyezésről.
A mai gyógyítás
Ebben a fogyasztói társadalomban az egészségügy is inkább betegségiparrá degradálódik. A kezelhetőség a fontos, a tüneti megoldások, hisz a pillanatnyi és gyors jobbulás (jobbulás?) kell, amihez gyógyszerarzenál áll rendelkezésünkre. A medicina is kémiai szemléletűvé vált. A gyógyítás mintha egyenlővé vált volna a gyógyszerrel és a műtéttel. A nyakló nélkül szedett antibiotikumok megizmosították a mikrobáinkat. Egyesek akár ötpercenként is képesek mutálódni. Megerősítettük a gombákat. A candidiasis valós veszély! Az influenzavírusokról nem is beszélve. És a nyakló nélküli védőoltások? Az immunrendszerünk mindent kibír? Egyre nő a gyógyíthatatlannak, de kezelhetőnek titulált betegségek, diagnózisok száma, ezzel párhuzamosan természetesen a betegek, a finanszírozandók száma is.
Talán csak elegendő ismét az allergiásokat példaként említeni. Pedig az allergiás beteg meg tud gyógyulni mindenfajta gyógyszer tartós szedése nélkül. De vajon a gyógyszergyáraknak érdeke-e, hogy meggyógyuljon? Hiszen ha meggyógyul, csökken a gyógyszerfogyasztás. Minél több a kezelendő, állandó gyógyszerszedő, annál drágább a finanszírozás. A drága egészségügyet pedig ki fizeti meg? Hová vezet ez? Mi lehet a megoldás? Gyógyíthatók-e a gyógyíthatatlanok? Gyógyítható-e az egészségügy?
Holisztikus szemlélet
Ha egészséges lakosságot és egészségügyet szeretnénk, akkor az egészség lenne fontos, gondolkodásváltással: holisztikus szemlélettel. Ehhez az egészségre és felelősségre nevelés az alapvető, első lépcső. Már gyermekkorban jó lenne tudatosítani, hogy világunk egységes egész, s amit mi ma gyártunk, használunk, kiválasztunk, kidobunk a környezetünkbe, azt valójában bedobjuk a közösbe, ami előbb-utóbb bennünk landol. Az ökológiai lábnyomunk mérete az utódainkat terheli. Ez ma Magyarországon egy főre vetítve 3,7 hektár, vagyis az ország másfélszerese.
Az alapellátás megerősítése kiindulópont lehet. A jól megfizetett, nagyobb létszámú, jól felkészített, biofizikai, holisztikus, emberközpontú szemléletű, pszichoterápiára is felkészített háziorvos hihetetlen összegeket képes megspórolni az egészségügynek, s tevékenysége révén ökológiai lábnyomunkat is csökkentheti. Ugyanis az egészségesebben élő, táplálkozó, kevesebb gyógyszert fogyasztó lakosság egészségügyi ellátása is kevesebbe kerül.
Bioenergetika
A finanszírozott medicinából hiányzik a biofizikai, energetikai szemlélet, és figyelmen kívül hagyja azt az axiómát, hogy világunk egységes energetikai rendszer, amelynek az ember szerves része. A beteg ember ösztönösen keresi gyógyulásának útját, nem nyugszik bele, hogy gyógyíthatatlan. A kereslet hívta elő a több ezer éves energetikai, illetve természetgyógyászati módszereket, amelyek a természet erőit fogják vitorlájukba.
Világunkban mindennek van rezgése, potenciálja. A kémiai anyagoknak, a mikrobáknak, nekünk, embereknek. Ezt tudományosan is igazolták. A kínaiak már ötezer évvel ezelőtt tudták mindezt, pusztán energetikai kezeléssel az embert egészségesen tudták tartani. Az általuk felismert energiacsatornákat a mai technikával igazolták. Nakatani áramerősséget mért a hólyagmeridiánon, Heine és Pischinger fiziológusok az intersticiumot, a sejt közötti állományt vizsgálták és leírták a bőrön a bioaktív pontok létét. Emoto és Benveniste igazolta a víznek mint szervezetünk információhordozójának a szerepét. Ma már egyre több orvos érdeklődik az energetikai módszerek iránt.
Homeopátia és a Voll-módszer
A homeopátiát, noha már évszázadok óta bizonyított, még mindig támadják. A homeopátia már régen nemcsak a hasonlóságról szól, hanem tudjuk, hogy rezgésterápia, amely hatását szakavatott kezekben szelíden, finoman, a természet meglévő erőinek áthangolásával fejti ki, s nem szól bele drasztikusan a természet ökológiájába. Ha placébó lenne, a gyermekek, a csecsemők és az állatok sem gyógyulhatnának általa.
Egyébként épp az informatika világában az ember informatikája ne lenne érdekes? Reinhold Voll német orvosnak érdekes volt. Őt kutatásaiban az vezérelte, hogy a XX. századi technikával a kínaiak által felismert, leírt és használt meridiánok, illetve az azon mért szervek vizsgálhatókká, mérhetőkké váljanak. Az általa kidolgozott módszer nemcsak energetikai, de a homeopátia rendszerbe kapcsolásával a szervezet informatikai vizsgálata is lett. Ezáltal a módszer a betegség okainak kiderítésében is segítséget nyújt. Holisztikussá teszi a gyógyítást.
A kémiai-morfológiai módszereket vele kiegészítve nemcsak kezelhetünk, de gyógyíthatunk is. Mivel tudjuk, hogy a sejtek között informatikai elektromágneses tevékenység létezik, s hogy az energetikai, informatikai elváltozások előbb jelentkeznek, mint a morfológiaiak, ez a módszer a megelőzés módszere is.
Évenkénti, kétévenkénti vizsgálattal, kezeléssel az egyént egészségesen lehet tartani. A holisztikus és biofizikai módszerek révén a gyógyítás költségei hihetetlenül lecsökkenthetők.
A Voll-módszer Magyarországon húsz éve finanszírozás nélkül működik és bizonyít, emberek ezreit kímélve meg a direkt, tartós és felesleges vegyszerezéstől.
Gandhit idézném búcsúzóul, aki azt mondta: „Légy magad az a változás, amit látni akarsz a világban!” Vagyis mind nagyban, az egészségügyben, a gyógyításban, mind kicsiben, a gyógyulni vágyók, az egészségtudatosságra törekvők körében érdemes ezt megfogadni.
Dr. Kecskés Gabriella