A politikus ismertetése szerint ehhez a kormány 5,1 milliárd forint támogatást nyújt. Kifejtette, országosan 806 magyar vállalat kötelezte el magát 377 milliárd forintnyi beruházás mellett, amelyhez a kormány 169 milliárd forint támogatást ad, és amellyel 143 ezer 618 munkahelyet véd meg. A legtöbb beruházást, 122-t élelmiszeripari cégek vállaltak.

A szarvasi székhelyű Gallicoop Pulykafeldolgozó Zrt. 582 millió forintos beruházással egy 1,2 megawattos napelemparkot…

Gepostet von Szijjártó Péter am Donnerstag, 2. Juli 2020

Szijjártó Péter hangsúlyozta, ahogyan 2010-ben, úgy 2020-ban sem nemzetközi hitelekkel, hanem a magyar emberek munkája révén szeretne kilábalni Magyarország a koronavírus okozta válságból, ehhez magyar vállalatok beruházásaira, munkahelyteremtésére van szükség.

Kijelentette, a járvány elleni védekezés első szakaszát Magyarország megnyerte; most a gazdasági védekezés kezdődött el.

A Gallicoop Pulykafeldolgozó Zrt.-t a magyar élelmiszeripar egyik zászlóshajójának nevezte, az összes Magyarországon vágott baromfi 5,5 százalékát, továbbá az összes pulyka 40 százalékát „ez a cég mondhatja a magáénak”.

A külgazdasági- és külügyminiszter emlékeztetett, Magyarország a világ tízedik legnagyobb baromfiexportőre és hozzátette, az élelmiszeriparban, amely 142 ezer embernek ad munkát, az év első harmadában is 15 százalékkal nőtt a termelési érték.

Hirdetés
Korábban írtuk

A szarvasi székhelyű Gallicoop Pulykafeldolgozó Zrt. 582 millió forintos beruházással egy 1,2 megawattos napelemparkot épít, amellyel évi 34-40 millió forint energiaköltséget takarít meg; és beszerez egy gépet, amellyel a panírozott termékek gyártását évi 10 ezer tonnára tervezi növelni – mondta a támogatási szerződés aláírását követően Erdélyi István, a cég elnök-vezérigazgatója. A vállalat 282 millió forintos kormányzati támogatásban részesült és 1060 munkahely megvédését vállalta.

A több mint 30 éves múltra visszatekintő Gallicoop Zrt. a legnagyobb magyar zárt rendszerű pulykahús-termelő integráció, amely évente 8 ezer tonna húskészítményt, 8 ezer tonna panírozott terméket gyárt és 40 ezer tonna pulykát dolgoz fel. 1994 óta több mint 16 milliárd forintot fordított fejlesztésre, egyebek mellett a panírüzem bővítésére, hűtőházak és keltetők építésére, valamint 1,7 milliárd forintot egy új csomagolócentrum kialakítására.

A teljes integrációban több mint 2 ezer munkavállalónak biztosítanak megélhetést. A cég a termékeit a belföldi értékesítés mellett Európa szinte minden részébe, valamint Japánba, Dél-Koreába és Hongkongba is exportálja 13 milliárd forint értékben. A vállalat árbevétele 2019-ben elérte a 35,9 milliárd, nyeresége pedig az 1,9 milliárd forintot – ismertette Erdélyi István.

Hozzátette, a koronavírus-járvány miatt drasztikusan visszaesett az exportforgalmuk; remélik, július második felétől ismét élénkülni fognak korábbi piacaik.

Kormányzati bértámogatási- és foglalkoztatást segítő programokkal a koronavírus-járvány kitörése óta országosan 225 ezer, Békés megyében 5512 munkahelyet védtek meg; a Viharsarokban közel 90 cég adott be támogatási igényt – emlékeztetett Dankó Béla (Fidesz) országgyűlési képviselő.