Idézte, hogy a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján 2025 januárjában közel 4,7 millióan dolgoztak hazánkban. Az idei év első hónapjában a munkanélküliek száma az előző év azonos időszakához viszonyítva 2,7 ezer fővel mérséklődött.

Hirdetés

Az államtitkár arra hívta fel a figyelmet, hogy az aktuális munkaerőpiaci folyamatok azt jelzik, hogy fokozatosan egyre több olyan munkavállalónak sikerül elhelyezkednie, akik korábban inaktívak voltak és a foglalkoztatáspolitikai intézkedéseknek köszönhetően el tudtak helyezkedni, illetve találtak munkát. Az aktivitási ráta jelenleg is emelkedik, ami az egy évvel korábbi 78,3 százalékról 78,5 százalékra javult, míg a foglalkoztatottak száma 32 ezerrel nőtt az egy évvel ezelőtti szinthez képest.

Kiemelte: a foglalkoztatottak száma továbbra is magas, miközben az inaktívak és a regisztrált álláskeresők száma rekordalacsony.

Magyarországon 2010-hez képest 1 millióval dolgoznak többen, miközben az átlagbér több mint háromszorosára, a minimálbér pedig négyszeresére nőtt. A kormány célja, hogy mindenki, aki akar és tud, az dolgozhasson. Emlékeztetett, hogy ennek érdekében a kormány új munkaerőpiaci programokat indított: a Munkából munkába program 1,5 milliárd forintos keretösszeggel segíti az elbocsátott dolgozók újbóli munkába állását, lehetővé téve, hogy egyetlen napot se kelljen munka nélkül tölteniük azoknak, akik a közelmúltban veszítették el állásukat.

Korábban írtuk

A Digitális fejlesztési program keretében pedig a kormány összesen 2 milliárd forinttal támogatja a hazai kkv-k versenyképességének növelését és digitális infrastruktúrájának fejlesztését.

A kormány a vállalkozások megerősítésével a családok anyagi biztonságához is hozzájárul, hiszen a hazai vállalkozások 99 százalékát adó kkv-szektor, a foglalkoztatottak 72 százalékának biztosít megélhetést. A kormány töretlenül azon dolgozik, hogy a magas foglalkoztatottság fenntartása mellett a családok anyagi helyzetét is jelentősen javítsa.

A 21 intézkedésből álló új gazdaságpolitikai akcióterv keretében hároméves bérmegállapodás jött létre, amelynek értelmében a minimálbér 2027-re 40 százalékkal nő, a kötelező legkisebb bérek emelése pedig közel 1 millió embert érint közvetlenül – sorolta az államtitkár.

A kormány az akcióterv keretében a jövedelmek vásárlóerejének növelését további intézkedésekkel is támogatja, a munkáshitellel a fiatalok életkezdését, a gyermekek után járó családi adókedvezmény megduplázásával pedig a családokat segíti – fűzte hozzá.