Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Papp Dániel, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója (j2), Szilágyi Béla, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke (j) és Mező Misi énekes (j3) a közmédia 13. Jónak lenni jó! című műsorában az MTVA óbudai gyártóbázisának stúdiójában 2024. december 22-én
Hirdetés

Az idén tizenharmadik alkalommal meghirdetett adománygyűjtő akció a Baptista Szeretetszolgálat munkáját, az általuk fenntartott törökbálinti Tábitha Gyermekhospice Ház működését és egy új hospice ház építését támogatja.

A közmédia 2012-ben szervezte meg először a Jónak lenni jó! karitatív kampányt, azóta minden évben támogat egy jótékony célt.

Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója elmondta, a Jónak lenni jó! egyik zászlóshajója a közmédiának, amelyben koncentrálódik a szeretet és az összefogás. „Egész évben készülünk rá, nagyon fontos kezdeményezés, évről évre terebélyesebb az összefogás, kevés műsor van, ami ennyi magyar embert megfog” – fogalmazott.

Beszélt arról, hogy sokan aggódtak, miként lehet az adománygyűjtés célját empatikusan tálalni úgy, hogy megfogja az embereket, de ne rázkódjanak meg. Gratulált a közmédia kollégáinak azért, hogy emberközelivé vált a téma, ami megnyitotta az emberek szívét – tette hozzá.

Azt mondta, az idei év is bebizonyította, hogy az embereket a gyermekek sorsa érdekli igazán.

A vezérigazgató köszönetet mondott azoknak, akik adományt ajánlottak fel, akik részt vettek a mozgalomban. Azt ígérte, a közmédia megmutatja, hogyan épül fel a ház, és mindenki láthatja, hogy a legjobb helyre került az összegyűlt pénz.

Korábban írtuk

Szilágyi Béla, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke elmondta, minden álmukat felülmúlta az adakozás, az adomány lehetővé teszi a gyermekhospice ház építésének befejezését, és az egészségügyi, orvosi eszközök nagy részét is meg tudják vásárolni.

„Sokat segített a közmédia abban, hogy hogyan lehet jól megfogalmazni a célt, hogyan lehet elérni azokat, akiknek nyitott szíve van. Sokat beszélünk arról, hogy a Tábitha Ház ház nem csak az elmúlásról, fájdalomról szól, hanem az életről. A gyermekek üzenték azt, hogy mi az igazán értékes, mibe érdemes az energiánkat befektetni” – fűzte hozzá.

„Az volt az álmunk, hogy azok a gyerekek, akik a kórházban, felnőttek között élték utolsó napjaikat, olyan helyet, méltóságot és szeretetet kapjanak, ami – furcsa a kifejezés – otthonos. Olyan házat terveztünk, amely gyermekhely tud lenni, a gyerekek játszhatnak, rajzolhatnak, mesét hallgathatnak, és van játszótér. Szeretnénk, ha az új ház is egy otthon lehetne, ahol nem kórházi környezetben találják magukat a gyerekek és szüleik” – mondta a szolgálat elnöke.

Megemlítette: az adományvonalra 370 ezer hívás jött, és kisebb összegektől a százmillió forintig érkeztek felajánlások.

Megszólaltatták Elijah Brownt, a Baptista Világszövetség elnökét, aki ellátogatott a szeretetszolgálat hospice házába. Az elnök azt mondta, az intézményben „áradt a szeretet, a gondoskodás, és a nagylelkűség, a rendkívüli szenvedés közepette a gyerekek mellé állhatunk.

A műsorban elhangzott: a kampányhoz a mediaklikk.hu/jonaklennijo oldalon felajánlott, különleges tárgyakat – köztük egy olimpikonok által aláírt magyar zászlót – december 31-ig lehet megvásárolni, a 1355-ös adományvonalat pedig még hónapokig lehet hívni.

Egymillió forinttal támogatta a gyűjtést Áder János és Herczegh Anita

Egymillió forinttal személyes felajánlásként járult hozzá Áder János és Herczegh Anita a Jónak lenni jó! idei gyűjtéséhez. A volt köztársasági elnök, a Regőczi Alapítvány alapítója és felesége, az alapítvány kuratóriumi elnöke a Duna televízió vasárnap esti műsorában elmondta: az alapítvány az idén egy százéves nyakéket ajánlott fel értékesítésre.

A közmédia idei adománygyűjtő akciójával a Baptista Szeretetszolgálat munkáját, az általuk fenntartott törökbálinti Tábitha Gyermekhospice Ház működését és egy új hospice ház építését támogatja.

A közmédia 2012-ben szervezte meg először a Jónak lenni jó! karitatív kampányt, azóta minden évben támogat egy jótékony célt.

Herczegh Anita a műsorban elmondta: azért támogatják a Jónak lenni jó! gyűjtéseit, mert nagyon jó kezdeményezésnek tartják, a közmédia mindig értékes és támogatandó ügyek mellé áll. Szeretnék viszonozni azt a támogatást is, amelyet a Regőczi Alapítványon keresztül a Covid-árvák kaptak a nézőktől és a műsortól – mondta, utalva arra, hogy három éve az alapítvány volt a jótékonysági kampány kedvezményezettje.

Hozzátette: a Regőczi Alapítvány is felajánl minden évben egy tárgyat, amelynek az értékesítésével az épp aktuális gyűjtést segítik. Idén egy százéves nyakéket ajánlottak fel, amelyet a Regőczi Alapítvány az egyik támogatójától, Balikó Teréztől kapott.

Mint elhangzott, az árverezésre váró tárgyak között megtalálható ezüst nyakékre a licit mintegy 110 ezer forintnál jár.

Áder János a közmédia kezdeményezését méltatva kiemelte, a Jónak lenni jó! sok-sok éve minden esztendőben talál olyan célt, és meg tudja szólítani úgy az embereket, ami példaértékű, tiszteletet érdemel. Köszönetet mondva ezért a munkáért hangsúlyozta, hogy a Baptista Szeretetszolgálat számára összegyűjtött támogatás összege nem lenne ilyen magas a műsor nélkül.

Emellett köszönetet mondott azoknak is, akik gondozzák a Tábitha-házban a gyerekeket, segítenek nekik és családjaiknak. A nap mint nap ott dolgozók minden elismerést megérdemelnek – emelte ki.

Herczeg Anita elmondta: sokszor volt a Tábitha-házban. Az első látogatásnak olyan hatása volt rá, hogy most már évek óta hospice önkéntes is egy felnőtt hospice osztályon. Amikor megtudta, hogy az idei gyűjtés nekik szól, akkor közösen úgy döntöttek, hogy egymillió forintot magánszemélyekként ajánlanak fel a gyűjtéshez – mondta. Az összeg átutalása már meg is történt – tette hozzá Áder János.