A 2014-ben alapított szervezet ösztöndíjjal támogatja, valamint személyre szabott szakmai mentorral segíti a tehetségeket.

Hirdetés

Utóbbiak veretes névsorában szerepelt eddig többek között Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter, Süli János, a paksi atomerőmű bővítésért felelős volt tárca nélküli miniszter, Palkovics László egykori innovációs és technológiai miniszter, Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter, Bagdy Emőke pszichológus, Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. elnöke, Eckhardt Gábor zongoraművész, Falus András immunológus, Gróh Gáspár irodalomtörténész, kritikus, Hopp Béla fizikus és még sokan mások, összesen több mint 80 elismert tudós.

Az alapítvány által támogatott diákok érdeklődése a humán és a reáltudományok széles körét fedi le, a legtöbben, közel 30 százaléknyian a művészetek felé orientálódtak, de a biológia, kémia, a fizika, az informatika, valamint a történelem is sokakat vonzott.

A támogatottak közül 12 diák nyert nemzetközi tudományos versenyt, 24-en pedig hazai megmérettetéseken diadalmaskodtak. A számos egyházi, tudományos, felső- és közoktatási intézménnyel, civil szervezettel együttműködő alapítvány, amely a Batthyány Lajos Alapítvány, a Kosárlabda Specifikus Módszertani Központ, a Labdarúgó Módszertani Központ, a Pécsi Tudományegyetem, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Nemzeti Sport Ügynökség Zrt. és a Honvédelmi Minisztérium társaságában idén már negyedszer vett részt a Sporttudomány és innováció konferencia megszervezésében, tíz éves fennállása alatt összesen 42 millió forint ösztöndíjat osztott ki támogatottjainak.

A KMTA eredményességét jelzi, hogy mentoráltjaik közül számosan sikeres tudományos pályát futnak be, eredményes startup cégeket hoztak létre, megállják a helyüket választott hivatásukban, és többen közülük ma már mentorként segítik az alapítvány munkáját.

Korábban írtuk