Üzenet a múltból
Magyarországon eddig meg nem jelentetett könyveket adott közre a Közi Horváth József Népfőiskola.Magyarországon eddig meg nem jelentetett könyveket adott közre az agyagosszergényi Közi Horváth József Népfőiskola.
A Vecsey József által szerkesztett, Mindszenty bíboros című könyv 1962-ben, a hercegprímás 70. születésnapjára jelent meg Münchenben, német nyelven.
Ötvenöt év elteltével a Népfőiskola gondozásában most először adták ki magyar nyelven.
A kiadvány megjelentetését az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott emlékbizottság támogatta.
A könyv 20 oldalas képmellékletet is tartalmaz, eddig ritkán közölt fotókkal.
Czupy Bálint emigrációs naplója szintén nem került ezidág kiadásra.
A megfogalmazott gondolatok közel 70 év távlatában is időtállóak Istenről, hazáról, családról, ahogy az egy parasztpolitikustól, egy kisgazda politikustól vélelmezhető. Czupy Bálint 1947. június 4-én lépte át az magyar-osztrák határt, a napló 1947. május 30. és 1948. augusztus 1. között íródik.
A könyvhöz prof. dr. Horváth János, az Országgyűlés korábbi korelnöke, Czupy Bálint jó barátja és egykori képviselőtársa írt ajánlót.
A kiadvány borítóját az agyagosszergényi Kóbor Mirandola tervezte.
Az Apor püspök élete és halála című könyv immár a harmadik kiadását éli, ám ez az első, amely hazánkban jelent meg.
A Népfőiskola Apor püspök születésének 125. és boldoggá avatásának 20., valamint az első kiadás megjelenésének 40. évfordulója alkalmából jelentette meg a kiadványt.
A harmadik kiadáshoz a bevezetőt dr. Soós Viktor Attila egyháztörténész, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága tagja írta.
E kiadásban megjelentetésre került dr. Közi Horváth József köszöntő beszéde, amelyet báró Apor Vilmos győri beiktatási napjának estéjén mondott a püspökkertben.
Ez utóbbi két kiadvány megjelentetését a Földművelésügyi Minisztérium Nemzeti értékek és hungarikumok gyűjtésének, népszerűsítésének támogatása című programja finanszírozta.
Bővebb információ a www.kozihorvathnepfoiskola.hu oldalon.
(Forrás: Közi Horváth József Népfőiskola)