3D modellezés, robotika és virtuális valóság
Egyedülálló, 3D tanulás pedagógus szakirányú továbbképzés indult az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán. A hallgatók a képzés során elsajátíthatják a 3D modellezés és nyomtatás, a robotika és a virtuális valóság (VR) használatát. A képzésen résztvevők többek között magabiztos tárgyalkotásra is képesek lesznek, mindeközben gyakorlatias önállóságot szereznek.A váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola pedagógusképzésében eddig is folyamatosan reagált az oktatásban mutatkozó igényekre, változásokra. Mivel már jó ideje látszik, amit a koronavírus-járvány még érezhetőbbé tett, hogy a XXI. századi technikák a gyerekek, a diákok mindennapi életének részei, ezért nem hiányozhatnak az iskolából sem. Erre a felmerülő igényre válaszul a főiskola elindította a 3D tanulás pedagógus szakirányú továbbképzését, melyben a hagyományos tanulási környezetet speciális digitális módszerekkel és eszközökkel egészítik ki.
– Az emberi gondolkodás alapját képező három dimenzióban lehet hatékonyan tanulni, ezért a XXI. században a papír- és képernyőalapú kétdimenziós világ mellett a mozgás- és tevékenységalapú háromdimenziós világot kell és lehet kialakítani. Az oktatásügyben ma kulcskérdés, hogy mennyire – tág értelemben – piacképes, amit tanítunk, mennyire valóságkompatibilis és jövőálló. Ezek a technológiák a diákok mindennapi életének részei, ezért nem hiányozhatnak az iskolából sem – mondja Gloviczki Zoltán, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora.
A képzésre jelentkező hallgatók elsajátíthatják a CAD/CAM modellezést, képesek lesznek műszaki rajzokból 3D modelleket és kész tárgyakat létrehozni, valamint saját kreatív projekteket megvalósítani.
– A 3D tanulás szakirányú továbbképzési szakot azért fejlesztettük, hogy felkészítsük a résztvevőket a XXI. századi technikák közül a 3D modellezés és nyomtatás, a robotika és a virtuális valóság (VR) magabiztos használatára, melyek segítségével a tanulóiknak megfelelő tanulási környezetet tudnak majd kialakítani. Emellett gyakorlatias önállóságot szereznek, amely hasznos lehet nem csupán az oktatásban, de a hétköznapi életben egyaránt – emeli ki a képzés lényegét Dr. Gyarmathy Éva, a képzés szakfelelőse, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola oktatója.
Az Apor Vilmos Főiskola a Zsámbékon 1929-ben alapított tanítóképző szellemi- és jogutódja. Alap- és mesterképzésein államilag elismert BA és MA diplomát ad, de számos szakirányú továbbképzéssel is segíti a már diplomával rendelkezőket. Székhelye a váci Székesegyház szomszédságában álló történelmi épület, emellett Budapesten egy modern, XXI. századi igényességű campusszal is rendelkezik.
A főiskolán az oktatás katolikus szellemben – de más vallású, gondolkodású jelentkezők felé is teljesen nyitottan – zajlik, különös hangsúllyal az atipikusan fejlődő gyermekekre fókuszáló és alternatív pedagógiai módszerekre.