A csepeli önkormányzat kitűzte a babazászlót
Borbély Lénárd, Csepel polgármestere a polgármesterek közül elsőként tűzte ki a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom felhívására a csepeli önkormányzat épületére a babazászlót. Kérdésünkre elmondta, a babazászló kitűzésének üzenete a magyar nemzet gyarapodásába, a családba és a gyermekek megszületésébe vetett hit.– A csepeli önkormányzat a babazászló-mozgalomhoz már évekkel ezelőtt csatlakozott. Miért?
– Azért, hogy ne csak a szomorú hírt tegyük közzé. Ha valaki meghal, az épületekre kikerül a fekete zászló, a babazászló ezzel szemben a boldogságot, a születést hirdeti. Így amikor az önkormányzatban egy kollégánknak gyermeke születik, a babazászló kihelyezésével tudatjuk a jó hírt, hiszen egy gyermek születésénél nincs nagyobb boldogság egy családban. A babazászlót nemcsak az önkormányzat épületére, hanem az önkormányzati intézményeinkre is ki szoktuk tűzni. Csepelen minden házaspárt, akinek gyermeke születik, megajándékozunk egy babaköszöntő csomaggal, amely tartalmazza ezt a zászlót. Örömmel látom, hogy a családok sok házra kitűzik, hogy tudassák szomszédaikkal az új jövevény érkezését.
– Miért látta fontosnak elsőként csatlakozni a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom felhívásához?
– A babazászló kitűzése kiállás amellett, hogy mi abban a világban hiszünk, amelynek a család az alapja. Álláspontunk szerint a család egy férfi és egy nő házasságán alapszik és a gyermekvállalás, amely kizárólag egy férfi és egy nő kapcsolatából jöhet létre, a boldogságot és a jövőt jelenti. A babazászló kitűzésének üzenete, hogy hiszünk a magyar nemzet gyarapodásában, a családban és a gyermekek megszületésében.
– Közösségi oldalán azt írta, a csepeli önkormányzat a szivárványos zászló helyett inkább a babazászlót tűzi ki…
– A múlt héten több polgármester is kiállt a meleg büszkeség mellett, és kihelyezték a szivárványos zászlót az önkormányzati épületekre. Ha a szivárványos zászlót ki lehet helyezni egy közintézmény falára, amellyel mélységesen nem értek egyet, akkor azt gondolom, nemcsak meg lehet tenni, de nekünk meg is kell tennünk, hogy a babazászlóval kiállunk a házasság és a gyermekvállalás mellett.
– Miért nem tűzi ki a szivárványos zászlót?
– Azért, mert ez már a politikai propaganda szintjére süllyedt. Mindenkinek a magánügye, mi történik a hálószobájában. Ezt nem lenne szabad hirdetni, főleg nem politikai propagandává zülleszteni. Nem értek egyet azzal, hogy a másságot hirdetni kell. Én inkább a gyermekeinket óvnám attól, hogy egy olyan világban nőjenek fel, ahol bárki bárkivel házasodhat. Egy gyermek csak férfi és nő kapcsolatából foganhat, és ez így is van rendjén.