A jogot a demokrácia ellen fordítják
Interjú Szánthó Miklóssal, Schiffer Andrással és Kiss Gergellyel; 1968, Párizs – összeállítás a diáklázadásról.A Kúria eljáró tanácsa hibázott, mégpedig súlyosat: ha a négyezer szavazatból akár csak ötszáz a Fideszre érkezett, és beszámították volna, ma a kormánypárt vélhetően 134 mandátummal rendelkezne a 133 helyett – mondta a Demokratának az érvénytelenített külhoni voksok kapcsán Szánthó Miklós.
Az Alapjogokért Központ igazgatójával a választási rendszert ért kritikákról, az uniós támadásokról és a „jurisztokrácia” erősödéséről is beszélgettünk.
Sorskérdés a szuverenitás
Kilépett az LMP-ből Schiffer András alapító, aki vállalhatatlannak tartja, hogy pártja feladta függetlenségét és alapelveit. Az egykori társelnök azt mondta a Demokratának, hogy az LMP-t már nagyítóval sem lehet megkülönböztetni a kereskedelmi egyezményeket támogató Együtt-től és Gyurcsány Ferenc pártjától, a DK-tól. Interjú Schiffer Andrással.
Üzenet a múltból
Bal lába egy részét még gyerekként amputálták, ami nem akadályozta meg abban, hogy kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó és Európa-bajnok hosszútávúszó legyen – dokumentumfilm készült Halassy Olivér életéről. A csodafedezet – Vitéz Halassy Olivér címet viselő alkotás producerével és gyártásvezetőjével, Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázóval beszélgettünk.
1968, Párizs
Párizs csatatérré változott 1968 márciusa és júniusa között. Fellázadtak a francia főváros diákjai. A lázadásban megfogalmazódott követelések és eszmék azóta a nyugati elit mentalitásának alapkövei lettek, és máig hatnak. 12 oldalas összeállítás.
A Demokrata legfrissebb száma május kilencedikétől kapható az újságárusoknál.