Az uniós bizottság azon december 16-i határozatával kapcsolatban, amely szerint a magyar jogszabály nem kezeli megfelelően a közérdekű vagyonkezelő alapítványok kuratóriumaiban felvetődő összeférhetetlenségi kockázatokat, Hankó Balázs kijelentette: szuverenitásunkat vette össztűz alá Brüsszel, a magyar kormány ezért szerdán keresetet indít az Európai Bizottsággal szemben.

Hirdetés

Brüsszel megpróbálja gyengíteni Magyarországot, „megpróbálja aláásni identitásunkat, nemzeti kultúránkat és versenyképességünket” – fogalmazott Hankó Balázs.

Közölte, az Európai Bizottság az egyetemek rektorait akarja kizárni a kuratóriumi tagok közül és Soros György, valamint az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) által pénzelt civil szervezeteket akar bevonni a kuratóriumi és egyetemi választásokba. Ezzel a lépésével és a magyar törvényt elutasító döntésével az uniós bizottság olyan határt lépett át, amivel visszaélt hatalmával – jelentette ki.

„Nem hagyjuk, hogy az Európai Bizottság az egyetemeink autonómiáját, az egyetemeink szabadságát korlátozza. Nem hagyjuk, hogy hatalmával önkényesen visszaélve próbáljon beavatkozni az egyetemek, a rektorok és a szenátusok működésébe! Ezért támadjuk meg az Európai Bizottság döntését az Európai Unió Bírósága előtt” – fogalmazott a tárcavezető.

Korábban írtuk

Hankó Balázs közölte továbbá, hogy a Kulturális és Innovációs Minisztérium, „mint a mindennapi patriotizmus minisztériuma”, elindította Brüsszelben a Normalitással az erős Európáért című konferenciasorozatot.

„Mi patrióták pontosan tudjuk, hogy Európa akkor lehet erős, ha erős nemzetek alkotják, ha erős nemzetek szövetségével gyarapodik” – fogalmazott Hankó Balázs.

„Nekünk, patriótáknak felelősségünk van. Felelősségünk arra, hogy rámutassunk mindazokra a veszélyekre, mindazokra a bürokratikus eszközökre, melyek a tagállamok erejének gyengítését szolgálják, és azt, hogy az Európai Bizottság birodalmat építsen. Olyan birodalmat, mely csak azoknak előnyös, akik teljes mértékben hajlandóak engedelmeskedni a birodalom vezetőinek” – tette hozzá a tárcavezető.

Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora kijelentette: az Európai Bizottság „mondvacsinált okok és mondvacsinált indokok” alapján tiltja ki a magyar egyetemeket az Erasmus és a Horizon Európa programokból. Amellett, hogy az érintett oktatási intézmények „ezt az igazságtalanságot minél nagyobb és szélesebb körben kinyilvánítják, hat egyetem, beleértve az Óbudai Egyetemet is, megtámadta és perli az egyetemekkel szembeni diszkriminatív uniós eljárásrendet.

”A megbélyegzést utasítjuk el. Hiszünk abban, hogy az igazság a felszínre kerül, mert az Európai Unió egyetlen felsorolt vádja sem igaz„ – fogalmazott.

Itt az ideje, hogy az Európai Unió is belássa, hogy a helyzet nem fenntartható és a versenyképesség ellenében hat – tette hozzá az Óbudai Egyetem rektora.

Nagy Anna, az Egyszülős Központ vezetője a Normalitással az erős Európáért című konferenciasorozattal kapcsolatban azt mondta: Magyarország számára fontos a családok és a családosok jóléte. Több mint harminc olyan intézkedés született az elmúlt években, amelyek célja, hogy biztonságban alapíthassanak családot a fiatalok, illetve, hogy a családok minél több támogatást kaphassanak ahhoz, hogy a legnagyobb stabilitásban élhessenek.

”Családot alapítani és gyereket nevelni nem csak az egyének szempontjából fontos, hanem mindannyiunk jövője függ ettől„ – tette hozzá nyilatkozatában az Egyszülős Központ vezetője.