A kutatást október 28. és 30. között készítettek ezer felnőtt telefonos megkérdezésével. A Real-PR 93. nemcsak a válaszadók pártpreferenciáit mérte fel, hanem a gazdaságpolitikai fókuszú, „Magyarország meg tudja csinálni” elnevezésű nemzeti konzultáció néhány témájában is megvizsgálta a felnőtt magyar társadalom véleményét, így a béremelési programot illetően is.

Hirdetés
A teljes lakosság körében háromnegyedes többségben (74 százalék) vannak azok, akik pozitívan vélekednek az átlagbér egymillió forintra emelését célzó kormányzati célkitűzésről, míg a válaszadók mindössze 19 százaléka vélekedik negatívan erről a kormányzati szándékról

– írták.

A részvételüket egy most vasárnapi országgyűlési választáson biztosra ígérők körében is jelentős többségben (72 százalék) vannak azok a szavazópolgárok, akik jó véleménnyel vannak a gazdaságpolitikai cél kijelöléséről – tették hozzá, azzal együtt, hogy a kormánypártok szavazói körében kimagasló az egymillió forintos átlagbér elérésére irányuló kormányzati szándék támogatása: öt Fidesz-KDNP szavazóból négy támogatja a célkitűzést (83 százalék).

A Tisza Párt szavazóinak körében abszolút többségben (61 százalék) vannak azok, akik egyetértenek a kormányzat új gazdaságpolitikájának egyik konkrét ígéretével. A DK szavazóinak 64 százaléka, míg a Mi Hazánk táborába tartozók 74 százaléka értékelte pozitívan a kormányzati célkitűzést

– sorolták.

Korábban írtuk

Úgy folytatták, hogy életkortól függetlenül a mintaátlag körüli (71-76 százalék) az egymillió forintos átlagbér elérésének támogatottsága, azaz kijelenthető, hogy minden korcsoport egységesen üdvözli az új kormányzati célt.

Kiemelték, hogy a Real-PR 93. „a vidék közvélemény-kutatója”, ezért mindig törekszenek a magyar közélet egyik legmeghatározóbb törésvonala, a főváros és a fővároson túli Magyarország metszetében vizsgálni a közösségi véleményt.

A fővárosiak 68 százaléka vélekedik pozitívan az egymillió forintos átlagbérre irányuló célkitűzésről, míg a vidékiek 75 százaléka.

A budapestiek 24 százalékának, míg a vidékiek 18 százalékának rossz a véleménye az említett gazdaságpolitikai célról. A fővárosiak és a vidékiek közötti véleménykülönbség nem szignifikáns – értékelték.

„Összességében kijelenthető, hogy a társadalom minden csoportjának döntő többsége támogatja az új gazdaságpolitikai célt”

– fogalmaztak az elemzésben.