A néhai Aczél Endre fiához is gurultak a dollárok
A dollárbaloldal kampányában egy sor régi szereplő is felbukkant. Olyan is van ugyanakkor, akinek régi családi kötődése is van a balliberális elithez. Ilyen a néhai Aczél Endre fia, Aczél László, akinek vállalkozása már 2021-ben, azaz a választás előtti évben óriásit nőtt. A cég vélhetően fontos szerepet töltött be a dollárbaloldalon, mert a Korányi Dávid-féle Action for Democracy közvetlenül, három részletben utalt Aczél vállalkozásának közel hatvanmillió forintot – erről ír a Magyar Nemzet.A néhai Aczél Endre fiának, Aczél Lászlónak a Super Future Marketing Kft. nevű vállalkozása több mint húsz évvel ezelőtt, 2002. február 1-jén jött létre. A társaság gazdálkodási adatait illetően kiemelendő, hogy 2020-hoz képest a nettó árbevételük 971 százalékkal nőtt 2021-ben.
A cég elég komoly profitrátával dolgozott az utóbb említett esztendőben: a nettó árbevételük 71,8 millió forintra, az adózás előtti eredményük pedig 36,7 millió forintra rúgott. Ez azért is komoly előrelépés, mert a Super Future nettó árbevétele 2019-ben mindössze 6,8 millió, 2018-ban pedig 14,8 millió forint volt – ismerteti a Magyar Nemzet.
A cég tulajdonosa 2008 óta Aczél László, aki a 2018-ban elhunyt baloldali újságíró, Aczél Endre fia. Ahogyan Mező Gábor kutató fogalmazott a PestiSrácokon megjelent írásában:
„Lengyelország, Vietnam, Peking, London – Aczél Endre a Magyar Távirati Iroda tudósítójaként bejárta a fél világot, és ennek a Kádár-rendszerben megvolt az ára.”
Mező idézte Aczélt, aki a következőket mondta a szocializmus időszakáról:
„Aki azt állítja, hogy hosszas külföldi, főleg nyugati kiküldetésben volt, és nem jelentett, az nem mond igazat. A szervek engedélye nélkül senki sem vállalhatott tartós külföldi munkát, ez minden szocialista országban így volt, több százezer ember került ilyen helyzetbe.”
Aczél Endre 1991 és 2016 között a Népszabadság külső munkatársa volt, 1999-től 2008-ig pedig a Nap-kelte műsorvezetőjeként dolgozott.
Az a jogszabályok megsértését jelenti, ha ezek a vállalkozások a pártok számára nyújtott szolgáltatásokat a külföldről érkezett forrásokból finanszírozták, ezért a NIK átadta a birtokába került információkat, pénzforgalmi adatokat az Állami Számvevőszéknek, illetve a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak.
A Magyar Nemzet cikkét ITT olvashatják.