A rekordok könyvébe kívánkoznak a vadászati világkiállítás számai
A szervezők összesítése szerint a kapcsolódó rendezvényekkel együtt csaknem 1500 programelemből áll össze az „Egy a Természettel” Vadászati és Természeti Világkiállítás – mondta az esemény pénteki sajtóbejárásán Kovács Zoltán.A rendezvény megvalósításáért felelős kormánybiztos szerint alighanem ez a legnagyobb, legkomplexebb tematikus programsorozat, amelyet Magyarország valaha rendezett. A kiállítás számai – mint fogalmazott – a rekordok könyvébe kívánkoznak, hiszen a Hungexpo teljes, 75 ezer négyzetméteres területét 20 napon át még soha nem töltötte ki egy rendezvény sem.
Kovács Zoltán különösen jelentős eredménynek nevezte a nagyszabású külföldi részvételt. A nemzetközi csarnokban 50 ország állít ki, és kétszer ennyi képviselteti magát konferenciaelőadókkal vagy más résztvevőkkel. A világkiállítás bebizonyítja, hogy a vadászatra másképp is lehet tekinteni, mint eddig, és segít megismerni, hogy a világ más részein élők hogyan gondolnak a környezetükre – tette hozzá.
Száz ország képviselői jönnek a kiállításra
A világkiállításon száz ország képviselői lesznek jelen, hat nemzetközi konferenciát is tartanak, és ötven ország vesz részt kiállítóként – erről beszélt Kovács Zoltán az Inforádió Aréna című műsorában pénteken.
Hozzátette, hogy a mostanit megelőzően Magyarországon 1971-ben megrendezett világkiállítás is vadászati és természeti témájú volt. Az nem volt kérdés, hogy a vadászat és a természet elválaszthatatlanok egymástól – hangsúlyozta, és megjegyezte, hogy a vadászati tevékenység Magyarországon példaértékűen szabályozott.
A vadászati piacot nehéz megbecsülni mind globálisan, mind az országban, ugyanakkor sok tízmilliárd forintos piacról lehet beszélni – mondta.
Úgy fogalmazott, a világkiállításon jelen lesz minden „valamire való” vadászati és vadvédelmi szervezet képviselője a világ minden tájáról, akiktől azt várják, hogy mondják el tapasztalataikat, amelyekből mindenki tanulhat.
Az ellenőrzött, szabályozott vadászati tevékenység nélkülözhetetlen a fenntartható természetgazdálkodáshoz – hangsúlyozta. Kovács Zoltán arról is beszélt, hogy figyelemmel voltak a világjárványra, ez a felkészülés eleme volt a beléptetés, a takarítás vagy akár az orvosi jelenlét megszervezésénél is.