Tuzson Bence a Polgári est című fórumot megelőzően újságíróknak azt mondta, a szuverenitás védelme ma az egyik legfontosabb kérdés az Európai Unióban, a magyar kormány azonban olyan törekvéseket tapasztal, amelyek a nemzetállamok közösségét egy „Brüsszel által vezetett birodalommá” akarják formálni.

Hirdetés

Kifejtette: olyan, például a migrációhoz kapcsolódó döntéseket akarnak letolni a nemzetállamok torkán, amelyek meghozatalakor kikerülik a hagyományos döntéshozatali formákat és a konszenzust, ezzel pedig hátráltatják az európai országokat saját érdekeik képviseletében.

Utalva az Európai Unió által jóváhagyott krízisrendeletre, Tuzson Bence azt mondta, olyan döntés született, amely az egyes európai tagországokat illegális bevándorlók befogadására kötelezi, ha pedig ezt nem teljesíti egy állam, akkor büntetést kellene fizetnie.

„Ezt elfogadhatatlannak tartjuk, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy a szuverenitásunkat meg tudjuk őrizni” – jelentette ki az igazságügyi miniszter.

A tárcavezető hangsúlyozta, a magyar kormány ellenáll minden olyan törekvésnek, ami kényszert jelent, ilyennek tekinti a jogállamisági kérdéseket is. Tuzson Bence egyértelműsítette: a kabinet minden párbeszédre hajlandó, és amennyiben kompromisszumos, jó javaslatok születnek, akkor azokat befogadják, feltéve, hogy nem állnak szemben a magyar nemzeti érdekekkel.

„A nemzeti érdekekkel szemben soha egyetlenegy döntést nem fogunk elfogadni, mindig ki fogunk állni a magyar nemzeti érdekek mentén” – mondta a miniszter, megjegyezve, erre számíthat a továbbiakban Brüsszel az Igazságügyi Minisztériumtól és a magyar kormánytól.

Korábban írtuk