Alexander Soros folytatja a hazánk elleni harcot
Hitet tett hazánkban 2015-ben a migráció mellett, fellelkesült egy kormányellenes tüntetés miatt 2018-ban, és felbukkant a baloldalt 2022-ben finanszírozó Action for Democracy mögött. Ő Alexander Soros, a milliárdos Soros György fia, aki átvette a birodalom irányítását, és az apjánál is erősebb ellenfél lehet a magyar önrendelkezésért folyó küzdelemben. A Magyar Nemzet a spekuláns örökösét, hálózatát és politikai törekvéseit mutatja be cikksorozatában.Idén júniusban Juhász Péter, az egykori Együtt nevű párt elbukott elnöke nagyon megörült annak, hogy Alexander Soros lép apja örökébe. Juhász a DK TV-ben, vagyis Gyurcsány Ferencék műsorában úgy fogalmazott, hogy
„én most a Soros-cseréről beszélnék, én örvendek, (…) én azt olvastam, hogy Alex, a fia sokkal vehemensebb és sokkal jobban beleáll a politikába is adott esetben, tehát nemcsak a szegények támogatása és a civilek, hanem emellett ő akár a politikát is hangsúlyozná. Ezt mindenképp üdvözlendőnek tartom. Ilyen értelemben rendkívül liberális vagyok, a megkeresett pénzével mindenki csináljon azt, amit akar.”
Alexander Soros a Google szerint filantróp
A milliárdos spekuláns, Soros György fia régóta aktív a világpolitikában, és gyakorta megfordul Magyarországon, sőt, saját bevallása szerint van magyar állampolgársága is. Az 1985-ös születésű fiatalember a tengerentúlon és Londonban is rendelkezik rezidenciával, és a magyar politikába éppúgy szívesen beleszól milliárdjai révén, mint az európai vagy az amerikai közéletbe. Alexander Soros a Google szerint „filantróp”, csakúgy, mint apja.
Ezen baráti megnevezés alkalmazása azért sem meglepő, mert a spekuláns családnak közel 180 millió dollár értékű Alphabet-részvénye van, ez a cég pedig az internetes keresőóriás tulajdonosa.
Budapesten is bemutatta migrációpárti álláspontját
Alexander Soros ma már a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) elnöke, mindemellett az egyetlen családtag a Soros Fund Management befektetési bizottságában, tehát a családi vagyonkezelőben.
Nem felsorolva az összes tisztségét ott ül a Soros-egyetem vezetőségében, valamint az említett Korányi, illetve Bajnai tagságával működő European Council on Foreign Relations (ECFR) nevű szervezetben is. Az OSF honlapján található életrajza szerint írásai jelentek meg – egyebek közt – a következő lapokban: New York Times, Guardian, New York Daily News, Reuters és Politico.
Ez a lista a Soros család befolyási övezetét is jól kirajzolja a nemzetközi sajtóban, és az sem lehet véletlen, hogy ezek a lapok Magyarország fő kritikusai közé tartoznak – ismerteti a Magyar Nemzet.
A spekuláns fia 2015-ben már Budapesten, apja egyetemén mutatta be migrációpárti álláspontját, amelyről a közösségi médiában is megemlékezett.
Aztán 2017 nyarán is ellátogatott fővárosunkba, sajtóhírek szerint apja kedvenc lakosztályát vette ki a főváros egyik legdrágább szállodájában, a Four Seasonsben. Ez az állítólag akkoriban kétmillió forintos szálláshely azért is lehetett praktikus, mert egyetlen sarokra van a családi felsőoktatási intézményüktől, ezért állítólag korábban az apja is rendszeresen itt szállt meg. Arról is írtak akkoriban, hogy 2017 nyarán Alexander Soros ebben a szállodában fogadta a magyar hálózatuk vezetőit, akikkel a magyar politikáról tárgyalt.
„Nem távozunk”
2019 júniusában a spekuláns fia a CEU budapesti diplomaosztóján arról beszélt: az egyetemet betiltották, ténylegesen elüldözték hazánkból. A Művészetek Palotájában tartott rendezvényen az ifjabbik Soros kijelentette: alig várja a napot, amikor Magyarország ismét demokratikus ország lesz. „Addig is azonban kitartunk” – mondta a spekuláns utódja.
Idén nyáron pedig a Politico tette közé Alexander Soros írását, amelyben a Nyílt Társadalom Alapítványok jelenlegi elnöke világossá tette: félrevezetőek azok a hírek, miszerint elhagynák Európát. „Nem távozunk” – ígérte meg a spekuláns fia.
A teljes cikket a Magyar Nemzet oldalán olvashatják.