Fotó: facebook.com/Fidesz
Hirdetés

„Orbán Viktor magyar miniszterelnök ma tartotta meg éves beszédét a nemzet helyzetéről, ebben kijelentette, hogy a Trump-kormányzat inspirálóan hat Magyarországra, az ukrajnai háború a végéhez közeledik, és Brüsszel az egyetlen ellenség, amely országa számára maradt” kommentálta szombaton az évértékelő beszédet az Euractiv. Az európai uniós politikákra, döntéshozatali folyamatokra és gazdasági kérdésekre fókuszáló portál eleve ezt a címet adta a beszámolónak: „Orbán Viktor beszédében üdvözli Trump győzelmét, és Brüsszelt a fő ellenfelének nyilvánítja”.

„Az amerikaiak kihajigálták a csontvázakat a szekrényből. Leleplezték, és nyilvánosságra hozták azt a velejéig korrupt, elnyomó hatalmi gépezetet, ami az Egyesült Államok költségvetéséből milliárdokat szivattyúzott át álcivil szervezeteknek, megvásárolt újságíróknak, bíróknak és ügyészeknek, politikusoknak, alapítványoknak, bürokratáknak, egy hatalmas gépezetnek, amely a liberális véleménydiktatúrát és politikai elnyomást működtette az egész nyugati világban, ideértve Magyarországot is” – idézik Orbán Viktort, de azt is kiemelték, hogy Magyarország nem fogja támogatni az EU migrációs és menekültügyi paktumát, és ebben támogatást vár Hollandiától, Lengyelországtól és Olaszországtól. 

Ukrajna nem lesz EU-tag, az infláció ellen ismét árbefagyasztással küzdenek, nagy családi adócsökkentések jönnek, a Pride-ot pedig idén nem kellene megrendezni – többek között ezek a témák hangzottak el a miniszterelnök évértékelő beszédében az Euronews összefoglalója szerint. Ugyanakkor, a külföldi beszámolók közül szinte egyedüliként, foglalkoznak a gazdasági fókuszú kérdésekkel is.

„A miniszterelnök megengedhetetlennek nevezte a magas inflációt. Elmondta, hogy az áruházláncok 39 százalékkal emelték a tej és 35 százalékkal a tojás árát, és utasította Nagy Mártont, hogy egyezzen meg a láncokkal. Ha nem születik megállapodás, korlátozzák a kereskedelmi nyereség mértékét. A 100 új gyár programot is meghirdetik, mert a cél nem a gyárak bezárása, hanem fejlesztése” – írják, azt sem rejtve véka alá, hogy. a magyar kormány Európa legnagyobb adócsökkentési programjával akar előállni. Orbán Viktor elképzelése szerint egy gyermek után 20 ezer, két gyermek után 80 ezer, három gyermek után 200 ezer forintot lehetne levonni a jövedelemadóból. A két- és háromgyermekes anyák életük végéig mentesülnének a jövedelemadó alól.

Korábban írtuk

Orbán Viktor, Trump szövetségese megtapsolta az amerikai kormányzatnak az amerikai Nemzetközi Fejlesztési Ügynökség felszámolására irányuló intézkedéseit, azt állítva – bizonyítékok nélkül –, hogy az ügynökséget Magyarországon liberális ügyek finanszírozására használták, amelyek célja a kormányának megdöntése volt”sopánkodik az amerikai US News hozzátéve, a magyar miniszterelnök számonkérést ígért az USAID finanszírozásában részesült nem kormányzati szervezeteknek, médiumoknak és jogvédő csoportoknak, mondván, hogy Magyarországon megszüntetik őket, és „jogi következményekkel” kell számolniuk. Külön kiemelik, hogy „szombaton Orbán megduplázta a civil társadalom és az LMBTQ+ emberek elleni korábbi kemény fellépését, és kijelentette, hogy kormánya megbízottat küld az Egyesült Államokba, hogy gyűjtsön adatokat azokról a magyar szervezetekről, amelyek USAID-támogatásban részesültek.”

Orbán elutasítja Ukrajna NATO-tagságát, és feltételeket szab az EU-ba való belépéshez” – írja a China Daily hozzátéve, hogy Ukrajna csatlakozása tönkretenné a magyar gazdákat és az egész nemzetgazdaságot. 

„Orbán kiemelte az orosz-ukrán fegyveres konfliktust követő időszak jelentőségét is, azzal érvelve, hogy az fontosabb, mint maga a háború. Hangsúlyozta Ukrajna »ütközőzóna«szerepét a NATO és Oroszország között, határozottan elutasítva azt a gondolatot, hogy Ukrajna NATO-tag legyen” – emelte ki a kínai hírportál.

Érdekességként jegyezzük meg, hogy ha szűkszavúan is, de egy azerbajdzsáni híroldal is közölt cikket Orbán Viktor évértékelőjéről. Az Azertac kizárólag az orosz-ukrán háborúval foglalkozó tartalommal foglalkozott.

„A magyar miniszterelnök Ukrajna államiságát is megkérdőjelezni látszott, azt állítva, hogy a háború »nem is Ukrajnáról szólt, hanem arról, hogy az Ukrajna nevű területet« a NATO ellenőrzése alá helyezzék. Ukrajna, vagy ami megmarad belőle, ismét ütközőzónává válik” – idézi a híroldal a miniszterelnököt hozzátéve, ez tükrözi a Trump-kormányzat tagjainak közelmúltbeli megjegyzéseit, amelyek szerint Ukrajnának fel kellene hagynia NATO-ambícióival.