Fotó: YouTube (képernyőfotó)
Hirdetés

Az alkotmányjogász hozzátette, cinikusnak és felszínesnek tartja a kérdésre adott választ, miszerint az érintett államoknak vannak tartalékaik.

„Egyszerűen a bizottság nem teszi a dolgát” – fogalmazott.

Rámutatott, az ukrán félnek a nemzetközi energetikai chartából és a csatlakozási tárgyalások során megkötött egyezményekből származó kötelezettségei mellett morális kötelezettségei is lehetnek, mert történelmi jelentőségű az az elektromosáram-exporttámogatás, amelyet Magyarország nyújt Ukrajna számára.

„Itt van hiányérzetük a magyar embereknek, hogy miért kell a kormánynak egy ilyen szituációban, ahol egyértelműen az ukrán fél sért szabályokat, további energiákat lekötni, és az igazáért a végletekig elmenni hazánknak” – válaszolta a szakértő arra a felvetésre, hogy a felek az ügyben választott bírósághoz fordulhatnak.

Korábban írtuk

Ifjabb Lomnici Zoltán a migráció ügyében Magyarországra kiszabott bírságról szólva kijelentette, meggyőződése, hogy Magyarország mindvégig jogkövető magatartást tanúsított, és egy politikai ítélet született.

Úgy véli, az Európai Unió attól tart, hogy nem kizárható a magyar Alkotmánybíróságon egy döntés, amely a német, a francia és az olasz korábbi alkotmánybírósági döntésekhez hasonlóan kimondja: alkotmányos identitásba ütközik az Európai Bíróság ítélete, ezért nem hajthatja végre Magyarország.