Brüsszel szerint a gyermekek védelme és az LMBTQ-propaganda visszaszorítása értelmében hozott törvény diszkriminatív, holott Magyarország egész Európa egyik legelfogadóbb és legbiztonságosabb országa, függetlenül nemi identitástól, vallástól és bőrszíntől, hiába próbálja ezt az Európai Unió máshogy beállítani – írja az Origo.

Hirdetés

Ursula von der Leyen az Európai Parlamentben 2021. június végén azt mondta: Az Európai Bizottság az uniós szerződések által biztosított hatáskörével élve minden jogi eszközt be fog vetni, amennyiben a magyar vezetés nem módosítja az LMBTQI-jogokat sértő jogszabályt.Az Európai Bizottság elnöke elképesztő módon minden szívfájdalom nélkül beismerte: a tanácskozáson olyan kardinális témákról volt szó, mint a gazdasági helyreállítás, a koronavírus-járvány leküzdése vagy az EU-orosz kapcsolatok, de egyik sem volt annyira fontos, mint a vitatott magyar törvényről szóló eszmecsere, mivel ez a kérdés az európai identitást érinti.

Von der Leyen egyenesen azt hazudta, hogy a törvény „a homoszexualitást a pornográfiával egy szintre helyezi, a gyermekek védelmét használva ürügyként; ez a törvény diszkriminál, szégyenletes, és teljességgel szembemegy az uniós alapértékekkel: az emberi jogokkal, méltósággal és egyenlőséggel”.

Már ekkor

Korábban írtuk

azzal fenyegetőzött, hogy megvonják az uniós pénzeket, ha Magyarország nem hajol meg az LMBTQ-propaganda előtt.

Szó szerint ezt mondta: „Ha egy uniós tagállamban olyan módon sérül a jogállamiság, hogy az az európai adófizetők pénzét, az uniós büdzsét is érinti, akkor az Európai Bizottság feladata, hogy fellépjen ez ellen. Míg az Európai Bíróság iránymutatást fog adni arról, hogy a jogállamisági feltételhez kapcsolódó mechanizmus hogyan alkalmazható, a testület tüzetesen megvizsgálja, hogy a gyakorlatban hogyan lehet a jogállamisági feltételeket érvényesíteni, és még idén ősszel beindítja a folyamatot.„

Azóta nyilvánvalóvá vált:

sokkal jobban tette volna az Európai Bizottság, ha az orosz kapcsolatokat fontosabbnak tartja, mint az LMBTQ-propaganda ügyét.

Charles Michel, az Európai Tanács elnöke a törvénnyel kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy a magyar jogszabály mély aggodalomra ad okot az uniós tagállamok vezetőinek körében, ezzel tisztán jelezve, hogy Magyarországnak el kell fogadnia a brüsszeli ideológiát, vagy büntetésre számíthat.

A teljes cikk elolvasható az Origo oldalán, IDE kattintva!