Csárdi Antal kilépett az LMP parlamenti frakciójából
Csárdi Antal frakcióvezető-helyettes kilépett az LMP parlamenti képviselőcsoportjából az Országgyűlés honlapján közzétett adatok szerint.
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/magyarorszag/csardi-antal-kilepett-az-lmp-parlamenti-frakciojabol-951903/
Csárdi Antal az Országgyűlés honlapján szereplő képviselői adatok szerint 2025. február 16-tól független képviselő. Az LMP frakciójának létszáma ezzel öt fő alá csökkent.
Hirdetés
A házszabály szerint képviselőcsoportot legalább öt képviselő alakíthat. A házszabály ugyancsak kimondja, hogy megszűnik a képviselőcsoport, ha tagjainak száma öt fő alá csökken.
A házszabály azt is rögzíti, hogy három napja van a frakcióvezetőnek bejelenteni a frakció megszűnését. Ha ezt nem teszi meg, a házelnök hivatalból bejelenti a megszűnést. Ez alatt a három nap alatt lehetőség van arra, hogy meggyőzzenek képviselőket a frakcióhoz való csatlakozásról.
Korábban írtuk
Hirdetés
Hirdetés