Csomagautomatából vette át a drogot
Egy csomagautomata vezetett el ahhoz a drogfogáshoz, amelynek során a rendőrség több mint 80 millió forint értékű kábítószert vont ki a feketepiacról.Az akció Budapest IV. kerületében indult, majd Dunakeszin folytatódott, ahol a hatóságok további jelentős mennyiségű tiltott anyagot találtak.
Csomagautomatánál csaptak le a rendőrök
A Budapesti Rendőr-főkapitányság Kábítószer-bűnözés Elleni Osztályának nyomozói a Vagyonvédelmi és a Bűnügyi Bevetési Osztály közreműködésével egy fiatal férfit figyeltek meg, aki egy csomagautomatából vett át kábítószergyanús anyagot tartalmazó küldeményt Újpesten.
A rendőrségi közlemény szerint nem egyetlen csomagról volt szó: összesen hat küldemény volt úton a megrendelőhöz, amelyeket a hatóságok még kézbesítés előtt lefoglaltak. A csomagokban együttesen mintegy 13 kilogramm növényi törmeléket találtak, amely az előzetes szakértői vélemény alapján THC-t tartalmazott, így kábítószernek minősül.
Újabb fogás a dunakeszi lakásban
A csomag átvételét követően a rendőrök házkutatást tartottak a férfi dunakeszi lakásában, ahol további, csaknem 7,5 kilogramm különféle kábítószergyanús anyag került elő. A lefoglalt mennyiségben szerepelt többek között
– 1,4 kilogramm növényi törmelék,
– 2,2 kilogramm por állagú anyag,
– közel ugyanennyi tabletta,
– 1,2 kilogramm kristályos anyag,
– valamint 355 gramm gomba.
Tízezres adag, tízmilliós érték
A hatóságok becslése szerint az összesen lefoglalt kábítószermennyiség mintegy húszezer adagnak felel meg. A feketepiaci értéke az előzetes számítások alapján megközelíti a 82 millió forintot, ami kiemelkedő fogásnak számít.
Pénz, eszközök és csomagolóanyag is előkerült
A lakásban tartott kutatás során nemcsak kábítószert találtak. A rendőrök 2,7 millió forint készpénzt, két laptopot, adattárolókat, nagy mennyiségű SIM-kártyát, táskákat, valamint egy csomagolóanyaggal teli bőröndöt is lefoglaltak, amelyek a gyanú szerint a terjesztéshez kapcsolódhattak.
Letartóztatás lett az ügy vége
A nyomozók a 25 éves, V. B. monogramú férfit kábítószer-kereskedelem bűntettének gyanújával hallgatták ki. A gyanúsítottat őrizetbe vették, majd a bíróság elrendelte a letartóztatását. A rendőrség az ügyben további nyomozást folytat.
