A képviselő az európai parlament e heti plenáris ülésének eseményeit összegezve kiemelte: annak ellenére, hogy Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója bevallotta, hogy a Facebook politikai alapon cenzúrázott, és ezért a tényellenőröket, mivel sok hibát vétettek, Amerikában szélnek eresztik, de Európában nem.

Hirdetés

Mint mondta Henna Virkkunen technológiai szuverenitásért, biztonságért és demokráciáért felelős uniós biztos a parlament digitális szolgáltatásokról szóló plenáris vitája keretében nyíltan beszélt arról, hogy szükség van a tartalmak moderálására, és külső tényellenőrökre, akik azonban – a képviselő véleménye szerint – cenzoroknak bizonyultak az Egyesült Államokban.

Dömötör szerint az uniós biztos tényellenőrző rendszerek fontosságát hangsúlyozta, különösen a választások idején, mert ezek időben képesek felhívni a figyelmet az úgynevezett érzékeny tartalmakra, ugyanakkor nem tisztázta, hogy mi számít érzékeny tartalomnak és milyen alapon döntenek erről.

A képviselő felhívta a figyelmet, hogy Facebook már működtet tényellenőrző rendszert, amely együttműködik egy Európai Bizottság által finanszírozott, amerikai demokratákhoz is köthető konzorciummal. „A cenzúra nemcsak politikusokat, hanem választókat is érinti, különösen azokat, akik normális viszonyokat szeretnének Európában, békét, bevándorlásmentességet és elegük van az ideológiai marhaságokból” – hangsúlyozta.

Korábban írtuk

Dömötör Csaba kijelentette, hogy a Tisza párt álláspontja a cenzúrát támogatta, például Dávid Dóra, a párt EP-képviselője korábban a Facebooknál dolgozott és nyíltan amellett kampányolt, hogy a tényellenőrirendszert ne töröljék el.

A Fidesz politikusa megemlítette, hogy az e heti plenáris ülésen immáron „127. alkalommal” tűzték napirendre a Magyarországgal kapcsolatos vitát, amely „meglehetős érdektelenség” mellett zajlott – azok a frakciók sem vettek részt rajta, amelyek a vitát kezdeményezték.

Véleménye szerint „azért is abszurd ez az ideológiai boszorkányüldözés, mert közben a lényegi kérdéseket nem engedik napirendre”. Nem engedték megvitatni a Facebook-cenzúrát, az uniós pénzmosási botrányt, amelyben egy olyan volt biztos érintett, aki akadályozza az uniós források kifizetését. Emellett nem került napirendre az Európai Unió viszonya az amerikai háborús politika irányváltásához sem – sorolta.

A képviselő azt is kifejtette, hogy Lengyelország veszi át Magyarországtól az Európai Unió soros elnökségét, azonban más megközelítést képviselnek. Míg Magyarország célja Európa nagyságának visszaállítása volt, Lengyelország globalista politikát követ. Elnökségi programjukban „háborús héjaként” lépnek fel, támogatják a fegyverszállításokat és a háborús eszkalációt – mutatott rá. Hozzátette, hogy energetikai kérdésekben a keleti energiaforrásokról való leválást szorgalmazzák, de nem kínálnak megoldást a többletterhek kezelésére, amelyek végső soron az európai állampolgárokra hárulnak, különösen a rekordinfláció idején. Emellett Ukrajna NATO- és EU-tagságát támogatják, anélkül hogy választ adnának az ebből eredő biztonsági és gazdasági kockázatokra, például a lengyel és magyar gazdák számára jelentkező jövedelemveszteségekre – taglalta.

Mint mondta lengyel belpolitikai események kapcsán törvénytelen intézkedések figyelhetők meg; médiumok vezetőinek politikai alapon történő leváltása, bíróságok átalakítása, és mentelmi joggal rendelkező képviselők törvénytelen letartóztatása. „Magyarországgal kapcsolatban mekkora felháborodást, politikai felnégyelést váltana ki egy hasonló eset, például ha ellenzéki képviselőket, mint Magyar Pétert, a mentelmi joguk ellenére tartóztatnának le” – mondta.

Dömötör szerint a lengyel köztelevízióban megjelent az LMBTQ-propaganda és törvényjavaslat született a közösségi média cenzúrázására. Szerinte Brüsszel kedvezően viszonyul a lengyel kormányhoz, mivel olyan politikát folytatnak, amelyet a brüsszeli fősodor támogat, ezért nem aggódnak a cenzúra vagy propaganda miatt, sőt, a plenáris ülésen állva tapsoltak nekik.

„A Tisza párt képviselői is így tettek. Állva tapsolnak a globalista politikának, miközben a frakciójuk a sokadik vitát kezdeményezi Magyarország ellen az uniós parlamentben, és mindemellett kampányolnak a Facebook-cenzúra megerősítésért. Hát azt hiszem, hogy erre gondolhatott a Tisza párt delegációvezetője akkor, amikor azt mondta, hogy jó sikerült az óvodai beszoktatás” – jelentette ki.

Magyar Péter mentelmi ügyéről szólva Dömötör Csaba szerint az eset lényege, hogy az ellenzéki politikus egy szórakozóhelyen féktelenül mulatott, illetlenül viselkedett fiatal lányokkal, és amikor ezt valaki felvette mobiltelefonnal, elvette a telefont és a Dunába dobta, ami lopásnak minősül. Bár korábban a mentelmi jog eltörlését szorgalmazta, most minden erejével ragaszkodik hozzá, az Európai Néppárt pedig támogatja ebben – taglalta.

„Ennek az az ára, hogy Magyar Péter mindenben igazodik a brüsszeli fősodorhoz, és rezsicsökkentés ellen kampányol. Egyértelműnek látszanak az alku körvonalai. Hiába adja majd elő, hogy őt üldözik Magyarországon, attól még tény, hogyha valaki ellop egy mobiltelefont, az bűncselekmény. És nincs annyi magáról készített kép, ami ezt a tényt meg tudná változtatni” – fogalmazott a képviselő.

Emlékeztetett: korábban volt már példa arra, hogy egy magyar európai parlamenti képviselő mentelmi ügyét szándékosan elhúzták. Kovács Béla korábbi jobbikos képviselő – akiről később kiderült, hogy Oroszországnak kémkedett az EU intézményeiben – 15 hónapon át élvezhette a mentelmi jogot, ami végül lehetővé tette, hogy elmeneküljön az ítélet elől.