Kiválóan kezdődött a Magyarország–Montenegró pólómérkőzés, de sajnos nem magyar szempontból. Egymás után használták ki emberelőnyös helyzeteiket a déliek, és az első negyedben már négy gólnál jártak. A második játékrész elején a Kemény-legények (Kásás és Kiss) egymás után lőtték a kapufákat, az eredményjelzőn közben már 6-3 állt Montenegró javára, de Kiss Gergely „a hajánál fogva” mégis kihúzta a csapatot a kátyúból (5-6). De még mindig nem vezettünk 2-1 óta. Az egyenlítő gólt az olimpián kiválóan teljesítő Molnár Tamás tűzte be a montenegróiak kapujába, ám a vezetést megint az ellenfél szerezte meg kettős emberelőnyből (6-7), beállítva a félidős eredményt.

A harmadik negyedet Madaras labdaelhozása és gólja nyitotta (7-7), ezután viszont hosszú percekig nem esett gól, kiválóan védekezett mindkét gárda. Madaras viszont elhatározta, hogy szárnyaira veszi a csapatot, és egy elkeseredett helyzetből „kapussal együtt” zúzta be a nyolcadik magyar gólt (8-7). S rögtön jött a kilencedik is: egy kivédekezett emberhátrány után Varga Dénes szemtelen messzeségből bombázott a hosszú felső sarokba (6-1-es széria a 3-6 óta). Kellett a sorozathoz a csereként beállt – vagy inkább beugrott – Gergely István mennyei formája is. A negyedik negyed egy nagy Gergely-védéssel kezdődött, és egy montenegrói „fóros” góllal folytatódott (9-8 még mindig ide), de egyenlíteniük nem sikerült még ötméteresből sem. Ami nem sikerült ötösből, egy távoli ejtésből sikerült Gojkovicsnak – 3 perccel a vége előtt kezdődhetett minden elölről (9-9). Kásás várva várt gólja nyitotta a „finálét”, majd ugyanő kulcspillanatban szerzett labdát, és Varga Dániel 11-9-re alakította a meccsállást – 1 perccel az elődöntő vége előtt, az eredmény pedig már nem változott: döntős a magyar férfi vízilabda-válogatott! Az ellenfél a szerb-amerikai párharc győztese lesz.