– A Jobbik elnökének politikai pályája jól szemlélteti, miért fontos, hogy a magyar emberek által megválasztott politikusok ne egy idegen hatalom igényeihez, hanem mindenekelőtt a nemzeti érdekhez igazodjanak – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Zila János annak kapcsán, hogy a múlt héten Gyöngyösi Márton az 1956-os forradalom jelképének számító lyukas zászlót adta Zelenszkij ukrán elnöknek.

Hirdetés

Az Alapjogokért Központ elemzője úgy látja, az utóbbi időben a sajtóban csak dollárbaloldalként emlegetett politikai tömb részét képező Jobbik elnökének háborúval kapcsolatos megnyilvánulásai is rendkívül hiteltelenek és visszásak.

– Gyöngyösi Mártonnak, aki 2014-ben még az önrendelkezés diadalaként beszélt a krími népszavazásról, és azt mondta, hogy Oroszország elhozta a reményt minden kisebbségnek, most új hőse van, jelenleg éppen az ukrán elnököt tartja Európa védelmezőjének

– fogalmazott az elemző, hozzátéve, Gyöngyösi ugyanabban az évben Moszkván keresztül érkezett Donyeckbe azért, hogy külföldi megfigyelőként legitimálja a szakadár megyékben tartott, oroszok által felügyelt választásokat, melyeket egyetlen nyugati ország sem ismert el.

– Akkor még Moszkva narratívája alapján kritizálta a magyar kormányt – mondta, hangsúlyozva, a Jobbik politikusai a 2022-es választási kampányban ehhez képest már készek lettek volna magyar hivatásos katonákat küldeni a háborúba, és a kezdetektől lelkes támogatói Brüsszel elhibázott szankciós politikájának. Ez azt jelenti, hogy új, de ugyanúgy idegen szövetségeseikhez igazodva kockáztatták volna a magyar emberek fizikai és anyagi biztonságát.

– A fordulat magyarázata egyszerű: a Gyöngyösihez hasonló politikusok mindig valamilyen külső hatalmi tényezőhöz igazodnak. Ma már nem Oroszországgal, hanem a nyugati globalista baloldallal működnek együtt, és erőforrásaikat is onnan merítik

– mondta az elemző. Szerinte a választók nem tudnak megbízni egy olyan politikai erőben, amelyik azt követően, hogy begyűjtötte a szavazatokat, újra és újra hátat fordít azoknak az elveinek.

Ezt szimbolizálja az is, hogy Gyöngyösi az 1956-os forradalom szimbólumát adta Zelenszkijnek. Annak ellenére tett így, hogy a szabadságharc hősei felszólították a pártot, hogy ne használják 1956 jelképeit.

A Magyar Nemzet cikkét ITT olvashatják.

Korábban írtuk