Hirdetés

Horváth Ildikó kiemelte, hogy a hospice menedéket jelent, a Tábitha pedig speciális helyzetben segít, akkor, amikor „az útját éppen hogy elkezdő egyének menedékre szorulnak”. Rendkívüli és pótolhatatlan az a munka, amit a Tábitha-házban végeznek nap mint nap – mondta.

Az államtitkár tolmácsolta Kásler Miklós miniszter üzenetét, aki azt emelte ki, hogy a ház különleges szerepet tölt be az egészségügyi ellátórendszerben, hiszen azoknak a családoknak segít, amelyek „életük legnehezebb feladatát kapták”. Hozzátette: háromszáz család kapott segítséget a háztól a tíz év alatt.

A miniszter szerint a hospice a halál méltóságát adja vissza, emellett segíti az érintett családokat, olyan légkört teremtve, hogy az utolsó napok az életről, a családról, a közös emlékekről szóljanak. A Tábitha-ház biztonságos környezetet biztosít a gyász feldolgozására – emelte ki.

Kásler Miklós üzenetét azzal zárta, hogy „egy gyermek elvesztése tragédia, soha el nem múló fájdalom, ezért nagy köszönet a háznak, hogy a családok mellett állnak és nem hagyják őket egyedül”.

Korábban írtuk

Hári Tibor, a Baptista Szeretetszolgálat és a hospice ház operatív igazgatója elmondta, hogy az első öt évben a két alapító, Galambos László és felesége működtette a házat, a második öt évben ők vették át a feladatot, de a családok mindvégig térítésmentesen kapnak segítséget életük legnehezebb feladatához.

Közölte, hogy a Tábitha ötszemélyes, ami sokszor kevés, ezért a közelben vásároltak egy telket, ahol erre a célra építenének egy házat.

Varga László Ottó, a szeretetszolgálat főtitkára megjegyezte, hogy hazánkban egyetlen gyermekhospice-ház működik. Jelezte, hogy a Baptista Egyház átfogó megállapodást kötött a kormánnyal, ennek keretében a kormány támogatja bővítési elképzeléseiket.

Szilágyi Béla, a Baptista Szeretetszolgálat vezetője arról beszélt, hogy alapítójuk iránymutatásának megfelelve segítik a ház működését. Hangsúlyozta, hogy a legnehezebb sorsú gyerekeknek speciális segítséget nyújtanak, miközben a szülők megmentése a legfontosabb.

Galambos László alapító rámutatott, hogy a Tábithában dolgozók igazi családtagok lesznek és odaadást adnak akkor, amikor arra igazán szükség van. Templomot építettek, ahol rengeteg fohász elhangzik, függetlenül attól, hogy ki miben hisz.

„Ez a szeretet háza, olyan hely, ahol közösség van és az Isten közöttünk jár” – fogalmazott.