Ezt tette Karácsony Gergely az árvízi védekezés érdekében
Azzal, hogy Karácsony Gergely főpolgármester egyszemélyes döntéssel meghatározta, hogy az új budapesti árvízi védműnek hol kell elhelyezkednie Csillaghegyen, olyan felelősséget vett a nyakába, amelyet ma még talán fel sem tud mérni. Amikor pedig az egyik baloldali városvezető azt mondja, hogy menekülő létrákat biztosítanának a Római-parton lakóknak, az a szakértelem teljes hiányán túl arroganciára utal – fejtette ki Tarlós István a hirado.hu-nak.
A cikk emailben történő elküldéséhez
kattintson ide,
vagy másolja le és küldje el ezt a linket: https://demokrata.hu/magyarorszag/ezt-tette-karacsony-gergely-az-arvizi-vedekezes-erdekeben-884743/
Hirdetés
A korábbi főpolgármester a beszélgetésben felidézte: a vezetése alatt több szakvéleményt csináltattak, köztük a Műegyetemmel, egy akadémiai munkacsoporttal, a Vízügyi Tudományos Tanáccsal és a Mélyépterv vállalattal.
„Mindegyikben leírták a szakemberek, hogy a parti védvonal tervezetét támogatják. Ha az elmondottakhoz hozzávesszük ezeket a szakvéleményeket, ön szerint ép elméjű polgármester aláír egy ezzel ellentétes javaslatot? Kíváncsi leszek, ki fog egy ilyen szerződést aláírni”
– mondta.
Kiemelte, hogy „a mostani városvezetés öt évig egy kapavágást sem tett az árvízi védekezés érdekében”.
Korábban írtuk
Tervezgettek, beszélgettek – hiszen Karácsony Gergely úgy kezdte a ciklusát, hogy kijelentette: „Sokat fogunk még erről beszélni.” Valóban sokat beszélgettek, ám a teljes ciklusuk alatt a gyakorlatban semmit nem tettek. A vak is látja, hogy itt egy szándékos időhúzás, politikai obstrukció folyik. Egy közpark vagy egy játszótér megépítését vitára lehet bocsátani, de egy katasztrófavédelmi műtárgy megépítése esetén szó sem lehet közösségi tervezésről
– állítja Tarlós István az interjúban, amelyet teljes terjedelmében IDE KATTINTVA a Híradó honlapján olvashatnak el.
Hirdetés
Hirdetés