Vízilabda-válogatottunk legyőzte a spanyolokat

A magyar férfi vízilabda-válogatott 8–5-re legyőzte a spanyol nemzeti együttest a pekingi olimpia csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában.

A tegnapi nap eredményei

Bronzérmet szerzett női párbajtőrben Mincza-Nébald Ildikó a pekingi olimpián.

A magyar női kézilabda-válogatott 25-24-re nyert a német csapat ellen a pekingi olimpia csoportmérkőzéseinek 3. fordulójában. A győztes gólt Görbicz Anita hetesből szerezte.

Cseh Laci fantasztikus úszással, új országos csúccsal (1 perc 52,70 mp) a második helyen csapott célba a 200 méteres pillangóúszás döntőjében, megszerezve ezzel második ezüstérmét a játékokon.

Gyurta Dani az előfutamok során olimpiai rekordot úszott, az elődöntőben azonban már elmaradt legjobbjától, de így is az ötödik helyen jutott be a fináléba. Ott szintén nem tudta megúszni legjobb idejét, így szintén az ödötik helyen végzett. A számot a japán Kitadzsima nyerte új olimpiai rekorddal az ausztrál Brenton Rickard és a francia Hugues Dubosq előtt.