Gréczy Zsolt (DK) elmondta, 700 ezer magyar vándorolt ki 2010 óta, ez több mint háromszor annyi, mint ahányan 1956-ban vándoroltak ki. Ennek súlyos következménye, hogy sok magyar nem itt fizet adót, nyugdíjjárulékot, és minden hatodik magyar gyermek külföldön születik – figyelmeztetett.

Hirdetés

Hozzátette, emiatt van szakemberhiány, miközben a magyar fiatalok négyötöde nem Magyarországon akar élni. „Alacsony a fizetés, a világon a legmagasabb az áfa, nincs elég orvos, az oktatást megszállta a Fidesz, a lakásárak megfizethetetlenek, vagy ha valaki hitelt vesz fel, komoly kockázatot vállal” – sorolta, majd feltette a kérdést, mit kíván tenni a kormány, hogy a magyar fiatalok ne külföldön keressék a boldogulást.

Soltész Miklós, a Miniszterelnökség államtitkára válaszában kiemelte: a magyar kivándorló fiatalok aránya 15 és 29 év között 1,35 százalék, míg például Horvátországban 1,88, Olaszországban 4,88, Dániában 2,61 százalék.

A magyar kormány munkahelyeket teremt, támogatja az otthonteremtést, a közbiztonság jóval erősebb itt, mint Nyugat-Európában és Magyarország, továbbá harmincféle családtámogatási támogatás létezik – közölte.

Korábban írtuk

A felszólalásokat itt tudják megnézni: