A politikus arra reagált, hogy Az Európai Bizottság szerdán bemutatta „versenyképességi iránytű” elnevezésű új gazdaságpolitikai programját.

Hirdetés

„Az új program megjelenése a magyar uniós elnökség során elfogadott Budapesti Nyilatkozat jelentős sikere. Azonban ez a program, egyes pozitív elemei ellenére, nem nyújt kellően gyors, rövidtávú megoldást az európai gazdaság gondjaira”

– hangoztatta a politikus.

Gyürk András szerint a „versenyképességi iránytű” megjelenése egyszerre a magyar uniós elnökség sikerét és egy európai trendforduló kezdetét jelenti.

„Az elmúlt öt évben önmagában a gazdasági szempontok felemlegetése szentségtörésnek számított Brüsszelben. Ezt a falat döntötte le a magyar elnökség és a Budapesti Nyilatkozat. Immár a bizottság is kénytelen elismerni, hogy kezdeményezéseit azok versenyképességi hatásai, és nem a zöldideológiai szempontok mentén kell mérlegelnie”

– jelentette ki a fideszes politikus.

Korábban írtuk

Gyürk András úgy véli, hogy ez a program önmagában nem orvosolja az európai gazdaságot sújtó problémákat.

„Az energiaárakat nem középtávon, hanem azonnal kellene nagymértékben csökkenteni. A nehéziparnak és a járműgyártási szektornak pedig nem újabb stratégiákra, hanem valódi bürokráciacsökkentésre és célzott támogatási programokra van szüksége. Ezért a jövőben is nyomást kell gyakorolnunk Brüsszelre”

– fogalmazott Gyürk.

„A bizottság a versenyképességi iránytű bemutatásával végre megkezdte a Budapesti Nyilatkozat megvalósítását, de ambíciószintje elmarad a várttól. Mi, Patrióták szorosan figyelemmel kísérjük majd a bizottság munkáját. Célunk, hogy kézzelfogható eredményeket érjünk el polgáraink és vállalkozásaink számára”

– szögezte le Győri Enikő, a Patrióták Európáért képviselőcsoport gazdasági szóvivője.

Győri Enikő emlékeztetett, hogy ugyanaz a bizottsági elnök, Ursula von der Leyen felelős azoknak az intézkedéseknek a bevezetéséért, amelyeket most vissza kell vonni vagy módosítani kell egy versenyképes Európa érdekében.

„A vállalatok és kisvállalkozások bürokratikus terheinek már régen előirányzott 25, illetve 35 százalékos csökkentése csak azt jelenti, hogy a bizottság a saját maga által, az előző ciklusban előírt terheket építi le. Fontos tudni, a néppárt ugyanolyan lelkesen asszisztált ezen terhek bevezetéséhez, mint ahogy most éppen ünnepli azok csökkentését. Ez kiábrándító!”

– hangsúlyozta Győri Enikő.