Az egyetemek védőbástyái annak, ami Európában elveszett, vagyis az identitásnak, ami két pilléren áll, ezek a nemzeti identitás és a keresztény értékeink – hangsúlyozta Hankó Balázs. Kiemelte: e kettő nélkül nem tudunk előrelépni, e kettő alapja a versenyképességnek, amely csak akkor vihet előre, ha a normalitáson nyugszik, a normalitás pedig a keresztény értékeink és nemzeti identitásunk.

Hirdetés

„Ezért vagyunk elkötelezettek arra, hogy a megújult magyar felsőoktatás sikereit tovább erősítsük, még inkább akkor, amikor gátolnak minket” – fűzte hozzá. Kijelentette: nem engedhetjük meg azt, hogy Brüsszel tudatos döntései a magyar kutatókkal, magyar fiatalokkal szembe menjenek.

Elmondása szerint ki kell állni a fiatalokért és a jövőjükért, biztosítani kell minden támogatást. A kormány ezt teszi, amikor több mint kétszeres forrást biztosít a megújult felsőoktatásban, vagy amikor 10 milliárd forintból nyolcezer fiatalnak nyújt lehetőséget a Pannónia programon keresztül, hogy a világ vezető egyetemeire eljusson – sorolta, kiemelve a HU-rizont program részleteit is.

Magyarország versenyképességi fordulatát a kormány az egyetemi közösségek javaslatára a megújított egyetemi modellel segíti – jelezte. Rámutatott, hogy az egyetemek letéteményesei annak, hogy ez jó irányba, a magyar gazdaság, társadalom, nemzet irányába fejlődjön. Ehhez pedig minden támogatást és segítséget megad a kormány, mert a magyar siker a legfontosabb – nyomatékosította.

Korábban írtuk

Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke köszöntőjében fontosnak nevezte, hogy rendszeresen ülésezzenek a kuratóriumi elnökök, hiszen ezzel közösen tudják segíteni a magyar felsőoktatás sikerét az új működési modellben, amely egyidejűleg kultúraváltás is a tudományban és a szervezeti működésben.