Hoppál Péter, Pécs fideszes országgyűlési képviselője szerint a parlamentnek és a kormánynak érvényt kell szereznie „a választók elsöprő akaratának”.

Fotó: T. Szántó György/Demokrata

A politikus a kvótareferendum vasárnap esti pécsi eredményváró eseményén újságíróknak azt nyilatkozta: a megyeszékhely választóinak 98 százaléka szavazott a kötelező kvóta ellen, a választók két százaléka voksolt igennel.

A pécsiek egyértelmű felhatalmazást adtak a kormánynak a „további intézkedésekre” – hangsúlyozta, megjegyezve, hogy „az egyértelműség soha nem volt ilyen arányú a rendszerváltás óta”.

Hoppál Péter nagy eredménynek értékelte a Pécsett leadott nem szavazatok elsöprő arányát, amely az országos átlagnak megfelelő.

Az alacsony Baranya megyei részvételi arányt firtató kérdésre azt válaszolta: az Európai Unióba való belépésről 2003-ban tartott népszavazáson is nagyjából annyian szavaztak, mint a vasárnapi kvótareferendumon.

„Akkor ugyanilyen részvételi aránnyal az unió teljes jogú tagjai lettünk” – jelentette ki Hoppál Péter, hozzátéve, hogy a NATO-lokátorállomás Tubesre tervezett telepítése ellen 2007-ben megtartott helyi népszavazáson a vasárnapival nagyjából megegyező volt a részvétel.

Ugyan a lokátor elleni népszavazás sem lett érvényes, mégis sikerült meggátolni annak felépítését – vont párhuzamot a képviselő.

MTI