Ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász, kiemelte: ezek a hivatalokkal, állami intézményekkel, állami köztisztviselőkkel, magas közjogi méltóságokkal szembeni direkt, adott esetben törvénytelen támadások mind az instabilitás terjedését szolgálják.

Hirdetés
A tudományos igazgató jelezte: Magyarországon az alaptörvény rögzíti, hogy a köztársasági elnök személye sérthetetlen.

Nemzetközi példaként bemutatta, hogy a német szabályozásban az államfő becsmérlése címszó alatt büntetőjogi tényállás van hatályban, amely három hónaptól öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Sőt magas közjogi méltóságokkal szembeni kommentek kapcsán 1600 és 600 eurós büntetést szabtak ki az Olaf Scholz kancellárt és Annalena Baerbock külügyminisztert bírálóknak – tette hozzá.

Az Egyesült Államokban például területileg határolják el és védik magas közjogi szereplők nyilvános eseményeit – mondta.

Ifj. Lomnici Zoltán úgy fogalmazott: sötét gyakorlat kezd terjedni a közéletben, ennek a megjelenését sokan Magyar Péter politikai színre lépéséhez és a Tisza Párt megjelenéséhez kötik.

Saul Alinsky, Gene Sharp és Szrgya Popovics munkásságára utalva emlékeztetett: kiforrott, részletes irodalma van annak, hogyan kell az államiságot megrendíteni. Ifj. Lomnici Zoltán a köztársasági elnök elleni támadás mellett az előrehozott választás követelését is olyan lépésnek nevezte, amely elsősorban Brüsszelnek fontos. Ennek a kívánságnak a „csont nélküli végrehajtója” Magyar Péter – értékelt.

Korábban írtuk

Hangsúlyozta ugyanakkor: nem hogy 106, de még egy képviselője sincs, legalábbis nem ismert a Tisza Pártnak.

„Ez a fajta kapkodás azt jelenti, hogy jött egy brüsszeli parancs, amelyet végrehajt Magyar Péter, hiszen a január 20-ai amerikai hatalomátvétel mint fenyegető dátum ott van Damoklész kardjaként a brüsszeli elit feje felett”

– magyarázta.

Magyar Péter egy kiváló szereplő abból a szempontból, hogy megvalósítsa a brüsszeli terveket, az pedig más kérdés, hogy a magyar többség a Tisza Párt terveit mennyire támogatja – jelentette ki ifj. Lomnici Zoltán, hozzátéve: „a felmérések szerint egyre kevésbé”.